Атлетик Билбао записа записа изразителна победа над Хетафе в мач от 32-ия кръг на Примера дивисион. Баските се наложиха с категоричното 4:0, а гостите от Мадрид играха повече от 45 минути с човек по-малко на терена.

Домакините поведоха в резултата в последната минута на първата част след изпълнение на дузпа. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Емилиано Веласкес, който бе последен в отбраната на Хетафе, но телевизионните повторения показаха, че фаулът е извън наказателното поле.

В крайна сметка главният рефер посочи бялата точка, а бранителят на гостите получи директен червен картон. Зад топката застана Адурис, който стреля точно за 1:0.

С първата си атака през второто полувреме домакините стигнаха до нов гол. Отново точен бе Адурис след извеждащ пас в наказателното поле и изстрел по диагонала.

След второто попадение във вратата си, гостите съвсем свалиха гарда и до края допуснаха нови два гола. В 79-ата минута Ибай Гомес направи разликата класическа, а крайното 4:0 оформи Маркел Сусаета минута преди края.

За целия мача футболистите на Хетафе успяха да отправят едва един точен удар във вратата на Атлетик Билбао.