Отборът на Атлетик Билбао се класира за финала в турнира за Купата на Краля в Испания. Баските се наложиха във втория полуфинал в турнира над Еспаньол с 2:0 като гост и така след 1:1 в първата среща се класираха за битката за трофея.

В решителния сблъсък за Купата, Атлетик Билбао ще има за съперник тима на Басрселона, който по-рано днес нямаше проблеми срещу Виляреал и се наложи с 3:1. В първия полуфинал „каталунците“ бяха постигнали същия успех.

В герои за Билбао днес се превърнаха Ариц Адурис и Шабиер. Резултатът бе открит още в 13-ата минута, когато Адурис се възползва от грешка в отбраната на домакините и откри головата си сметка. Няколко минути преди края на първото полувреме Шабиер наклони сериозно везните в полза на своя тим с втория гол в срещата.

Финалът между Барселона и Атлетик Билбао ще се играе на 30 май, събота. Това ще бъде осмият финал между двата тима за трофей. До този момент Барселона е успявал да триумфира в пет от случаите, докато успехите за баските са два.