Анталияспор се наложи с 4:2 над звездния Фенербахче в мач от 20-я кръг на турската Суперлига.

Това бе първа загуба за "фенерите" от септември насам, и общо втора в първенството.

Самуел Ето`о поведе Анталия към успеха, като се разписа в 40-та минута. Така приключи и първото полувреме, а след почивката само за две минути домакините матираха гранда. В 54-та минута Данило направи 2:0, а Жан Макун направи резултата класически след асистенция на Ето`о в 56-та.

Всичките опити на Фенербахче дадоха плодове чак в 85-та минута, когато Бруно Алвеш намали. Това обаче бе всичко в 90-те минути, а в добавените доста след редовното време паднаха още две попадения.

В 94-та минута Шакиб Айтадж направи 4:1, а в 96-та Робин ван Перси от дузпа оформи крайния резултат.

Фенербахче остава лидер в шампионата на пет точки от Бешикташ, но и три мача повече. Анталияспор е с 24 точки на 12-та позиция.