Отборът на ОФК Несебър спечели Купата на Аматьорската футболна лига, след като надигра тима на Черноморец Балчик с 2:0 на финала, който се игра на стадион Ивайло във Велико Търново.

В 26-та минута Несебър откри резултата чрез Цветомир Цонков, който бе точен с глава след центриране отдясно. До края на полувремето футболистите на Черноморец опитаха да застрашат противниковата врата на двата пъти с удари от далечно разстояние.

При първата ситуация стражът Росен Андонов спаси шут на Васил Тачев, а при втората Валентин Веселинов не намери целта. Четири минути след началото на втората част Живко Димов удвои преднината на Несебър със силен удар извън наказателното поле.

След попадението играчите на Черноморец натиснаха съперника, но така и не стигнаха до чисто голово положение и резултатът остана непроменен. Президентът на АФЛ Ц Румян Вълков, връчи Купата на шампионите, които получиха и парична награда в размер на 10 000 лева.

Състави:

Черноморец: Георги Ставрев, Генади Луго, Явор Колев, Севдалин Стайков, Мирослав Начев (79Ц Петко Цанков), Валентин Веселинов (70 Ц Николай Иванов), Ахмед Хикмет, Ивайло Лазаров, Васил Тачев, Виктор Митев, Беадир Беадиров Старши треньор: Георги Иванов
ОФК Несебър: Росен Андонов, Нуретин Пюскюлю, Диан Молдованов, Николай Костов (88 Иван Стоянов), Симеон Баев (59 Димитър Коларов), Галин Димов (77 Лъчезар Ангелов), Цветомир Цонков, Живко Димов, Стоян Калев, Стамен Ангелов, Трайо Грозев Старши треньор: Николай Русев

Голмайстори: 0:1 Цветомир Цонков (26), 0:2 Живко Димов (49) Жълти картони Ц Ахмед Хикмет, Явор Колев (Черноморец); Живко Димов, Цветомир Цонков (Несебър) Съдия Ц Георги Давидов Стадион: ДИвайлоУ, Велико Търново