Българският Гранд Про започна с тежка загуба в група "А" на  елитния кръг на европейската Шампионска лига по футзал.

Варненци претърпяха поражение с 0:6 (0:2) от четирикратния  европейски първенец Интер Алкала де Енарес (Испания). Ортис и Борха вкараха през първата част, а Орсаес, Мел,  Марио Ривийос и Хесус Хименес се разписаха след почивката за  испанците.

Вратарят на българите Исмет Хаджиев отрази 10 удара, а  шампионите на Стария континент за 1991, 2004, 2006 и 2009 година отправиха общо 50 изстрела към вратата срещу само 7 на Гранд  про.

В другия мач от групата домакинът и вицешампиони от  надпреварата през 2011 година Спортинг (Португалия) се наложи с  5:3 над Шарльороа (Белгия). Гран Про е първият български отбор, който достига до тази  фаза на Шампионската лига по футзал. Варненци ще играят срещу Спортинг във втория си мач от  групата тази вечер./БТА