В най-дългоочаквания двубой от турнира за Световната купа по волейбол в Япония, тимът на Полша победи САЩ с 3:1 гейма. В своеобразен сблъсък за първото място "Дружина полска" нанесе първа загуба на американците, с което еднолично оглави и класирането с актив от 9 победи.

С постигнатия успех възпитаниците на Стефан Антига се доближиха максимално до заветната цел, а именно квота за Олимпиадата в Рио де Жанейро догодина.

Въпреки че спечелиха първия гейм с 25:17, "янките" така и не успяха да се противопоставят на силната игра на поляците, които спечелиха следващите три части съответно с 25:19, 25:23 и 25:15.

Най-резултатен за победителите бе Михал Кубяк със 17 точки, а 14 добави звездата на тима Бартош Курек. За САЩ Матю Андерсън и Арън Ръсел завършиха с по 12 пункта.

Полша е в група С на Европейското по волейбол за мъже през октомври и ще играе мачовете си от първата фаза във Варна.

В другия интригуващ двубой от днес Италия победи категорично Русия с 3:0. / БГНЕС