ЦСКА победи с 3:0 (25:23, 25:18, 25:18) бургаския Дея спорт в среща от 15-ия кръг на Суперлигата по волейбол и се доближи само на точка от лидера в класирането Хебър Пазарджик. Интрига в мача имаше единствено в първия гейм, в който двата отбора вървяха точка за точка до 22:22, но след това "червените" реализираха две поредни за 24:22 и малко след това затвориха гейма. В другите два гейма домакините повеждаха рано в резултата и печелеха убедително.

Най-резултатен за победителите бе ветеранът Христо Цветанов с 12 точки. С победата ЦСКА събра 37 точки и остава на второ място, докато Дея спорт е на предпоследното 11-о място с 9. Другият бургаски тим - Нефтохимик 2010, нямаше подобни проблеми и надигра като гост Миньор Перник с 3:0 (25:18. 25:14, 25:23).

Шампините контролираха мача изцяло и имаха проблеми единствено в края на третата част, когато перничани стопиха сериозно изоставане и бяха съвсем близо до това да направят и пълен обрат. С победата Нефтохимик запази петото си място в подреждането, а най-резултатен за бургазлии в мача бе Николай Учиков с 13 точки. Миньор е на последното 12-о място в Суперлигата с 6 точки. В последния мач от днешния ден Дунав Русе победи драматично като домакин Марек Дупница с 3:2 (23:25, 25:22, 25:21, 23:25, 16:14). Двата отбора си поделиха първите четири гейма, а в петия Дунав бързо поведе с 3-4 точки разлика. Постепенно обаче дупничани намалиха пасива си и изравниха за 13:13 и 14:14. Това обаче бе всичко, на което бяха способни гостите и срещата завърши с две поредни точки и победа за Дунав.