Новак Джокович продължава към четвъртфиналите на Мастърса в Шанхай след успех с 6:4, 6:0 над Марко Чекинато във втория си двубой от турнира.

По този начин сърбинът взе сладък реванш срещу италианеца, който сензационно го победи на четвъртфиналите на Ролан Гарос.

По това време Ноле тепърва навлизаше във форма, но оттам насетне спечели Уимбълдън, US Open и единственият Мастърс, който му липсваше - този в Синсинати.

Е, в Шанхай ситуацията е различна и логично Джокович стигна до комфортна победа. Началото все пак не бе толкова лесно, в четвъртия гейм сърбинът отрази два брейкбола, но до края на двубоя даде едва два гейма на съперника като във втория го победи на 0.

На четвъртфиналите Джокович ще срещне Кевин Андерсън, който победи Стефанос Циципас с 6:4, 7:6(1).

В битката на младите пък Александър Зверев победи Алекс Де Минор с 6:1, 6:4.

За него следва мач с Кайл Едмънд, който успя да надиграе Николас Джари със 7:6(5), 6:3.