Първата ракета на България Виктория Томова се класира за втория кръг на турнир по тенис на твърди кортове в Бърни (Австралия) с награден фонд 60 хиляди долара.

Поставената под номер 8 Томова елиминира на старта Марина Заневска от Белгия с 6:4, 7:5 след 100 минути игра.

23-годишната софиянка взе първия сет с решителен пробив в деветия гейм, а във втората част пропиля аванс от 3:0, като при 5:4 сервираше за мача, но допусна изравняване. Тя все пак взе следващите два гейма, с което триумфира.

С победата Томова си осигури 8 точки за световната ранглиста и 935 долара, а за място на четвъртфиналите ще срещне победителката от двубоя между представителките на домакините Белинда Уулкок и Нейкта Бейнс. /БТА