Националката на България за "Фед Къп" и номер 2 в схемата Изабелла Шиникова отпадна от турнира по тенис на твърди кортове в Истанбул с награден фонд 25 хиляди долара, след като отстъпи с 4:6, 3:6 на представителката на домакините Башак Ерайдън.

Мачът продължи час и 32 минути, като в него Шиникова допусна два пробива в първия сет и три във втория, спечелвайки по-малко от половината си сервис-геймове. С това Ерайдън, която е номер 331 в световната ранглиста за жени, изравни баланса си срещу 25-годишната българка на 1:1 и се класира за втория кръг.

Поставената под номер 3 Виктория Томова стартира с успех над квалификантката Елена Рибакина със 7:6(3), 6:3 след почти два часа игра.

22-годишната софиянка навакса изоставане от 3:5 гейма в първия сет, а във втората част поведе с 5:2 и стигна до победата. /БТА