Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова отпадна във втория кръг на турнира на твърди кортове в Москва за Купата на Кремъл с награден фонд 721 хиляди долара.

24-годишната Пиронкова, 47-а в света в момента, загуби от поставената под номер 6 Светлана Кузнецова (Русия) с 5:7, 5:7 за 1:52 часа.

Българката започна добре мача и след пробив поведе с 2:0. Представителката на домакините обаче изравни, а в 11-ия гейм направи втори пробив и при свой сервис спечели първия сет със 7:5 след 57 минути игра.

Във втората част Кузнецова поведе с пробив 2:0, а Пиронкова изравни. Рускинята отново направи пробив в 11-ия гейм и след това сервира за победата.

Кузнецова вече има четири победи в четири мача срещу Пиронкова досега.

Българката приключва участието си в турнира в руската столица с 60 точки и 10 050 долара от наградния фонд.