Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова отпадна в първия кръг на силния турнир в Маями с награден фонд 3,77 милиона долара. 20-годишната пловдивчанка загуби с 4:6, 5:7 от датската тийнейджърка Каролин Вознячки след 1:57 час игра.

Пиронкова, която е 73-а в света в момента, напуска надпреварата с 1 точка за класацията на УТА и с 5800 долара.

17-годишната Каролин Вознячки, 43-а в световната ранглиста, започна силно мача и след два ранни пробива дръпна с 3:0.

Пиронкова успя да намали до 2:3, но до края на първия сет, който продължи 46 минути, датчанката успя да запази аванса си.

Втората част също започна лошо за пловдивчанката и тя отново допусна ранен пробив и изоставане с 0:2 гейма. Пиронкова успя да изравни до 2:2 и мачът вървеше равностойно до 4:4, когато сервисът българката отново се пропука.

В десетия гейм Вознячки сервираше за мача, но се провали и резултатът отново беше изравнен на 5:5.

Веднага след това Пиронкова отново допусна пробив, а при втория си опит датчанката не пропусна за стигне до успеха при собствен сервис. Така тя ще се изправи срещу номер 9 в схемата Марион Бартоли (Франция) във втория кръг.