Националката на България за "Фед Къп" Изабелла Шиникова се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в зала в Търнава (Словакия) с награден фонд 25 хиляди долара.

Шиникова победи поставената под номер 8 и 218-а в световната ранглиста Анастасия Зарицка (Чехия) с 1:6, 6:4, 6:4 за 2:24 часа.

Българката спечели само един гейм в първия сет. Във втората част Шиникова преодоля пасив от 0:2, направи пробив за 5:4 и при свой сервис приключи сета, изравнявайки резултата в мача.

В третия сет националката взе подаването на съперничката си в седмия гейм за 4:3 и удържа предимството си до края.

С успеха Шиникова си осигури 9 точки за световната ранглиста и 672 долара, а в спор за място на полуфиналите ще играе с победителката от двубоя между номер 3 Катарина Завацка (Украйна) и Кристина Кучова (Словакия) .

Другата българка Елица Костова отпадна във втория кръг след загуба от втората в схемата Тереза Мартинцова (Чехия) с 3:6, 6:7(3) за 1:40 часа. /БТА