Тихомир Грозданов триумфира с титлата на фючърса с награден фонд ,000 "Пълдин Къп", провел се на кортовете на ТК "Локомотив" в Пловдив, след като във финалния двубой се наложи с 6-4 6-3 над шампиона от миналата седмица във Варна Хавиер Марти (Испания).

По пътя към титлата 23-годишният българин отстрани Ивайло Трайков в среща от първи кръг, последваха три много тежки мача срещу поставените под номера 1, 4 и 5, в които Грозданов изоставаше със сет пасив, но намираше начин да стигне до обрат, а на финала Тото пое инициативата още от самото начало и след малко повече от час игра спечели втория в кариерата си международен турнир за мъже с награден фонд ,000.

Първият и до този момент единствен успех на Тихомир Грозданов бе през 2008 г. на фючърса в Стара Загора, където на финала победи Ивайло Трайков със 7-5 1-0 и отказване съперника му.

Грозданов получи купата от Георги Титюков, заместник-кмет по спорта и младежките дейности в Пловдив, а освен трофея Тихомир спечели ,300 от наградния фонд и 18 точки за световната ранглиста, които ще го изкачат с около 100 места до приблизително 620-та позиция.