Най-добрият български тенисист Григор Димитров отстрани четвъртия в схемата Маркос Багдатис (Кипър) и се класира за четвъртфиналите на турнира на червени кортове в германския град Мюнхен с награден фонд 450 хиляди евро. 19-годишният Димитров надигра Багдатис (Кипър) с 3:6, 7:6 (8:6), 6:2.

За класирането си на четвъртфиналите Григор Димитров си осигури 11 190 евро и 45 точки за световната ранглиста.

Следващия съперник на българина ще бъде определен от срещата Флориан Майер (Германия) - Тейрумас Габашвили (Русия).

Маркос Багдатис започна силно мача, като направи пробив в четвъртия гейм, поведе с 3:1 и спечели първия сет за 37 минути. Във втората част двамата взимаха своите подавания до 6:6, а в тайбрека Димитров спечели с 8:6.

Димитров направи първия си пробив в мача в третия сет на третия сет, което му даде импулс и до края той надигра убедително своя съперник. Григор спечели следващите три гейма и поведе с 5:1 гейма.

Кипърецът взе сервиса си и намали на 2:5, но при своето подаване българинът бе безапелационен и затвори мача с 6:2.

По-късно днес Димитров и германският му партньор Филип Печнер ще се изправят в първия кръг на двойки срещу поставените под номер 3 Робин Хаазе (Холандия) и Лукаш Кубот (Полша).