Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна в първия кръг на квалификациите на Откритото първенство на Австралия.

При дебюта си в Мелбърн 18-годишният Димитров загуби с 6:7(4), 6:3, 3:6 от поставения под номер 17 в предварителната схема Робърт Кендрик (САЩ). Българинът реализира първи пробив в мача в 11-ия гейм и сервираше за първия сет, но Кендрик доведе нещата до тайбрек, който спечели със 7:4 точки.

С ранен пробив във втората част хасковлията взе аванс, който не изпусна до края и изравни резултата. В последствие обаче 30-годишният американец се възползва от по-сериозния си опит, проби в средата на третия сет и затвори мача с 6:3 след почти два часа игра. Двамата направиха по 22 печеливши удара и по 11 аса, но Димитров допусна 12 непредизвикани грешки, шест от които двойни грешки.