Най-добрият български тенисист Григор Димитров записа победа в първия кръг на турнира от сериите Мастърс в Шанхай с награден фонд от над 3,2 милиона долара, след като успя да обърне 109-ия в света Марсел Илхан.

Димитров загуби първия сет с 2-6, след като допусна два пробива, но след това се мобилизира и даде само пет гейма на съперника си до края. В крайна сметка Гришо взе мача с 2-6, 6-1, 6-4 за час и 44 минути.

Във втория кръг Димитров може да срещне бившия номер 1 в света Анди Родик. Американецът е поставен под номер 10 в основната схема на турнира и в първи кръг играе с Йен Сън Лу от Тайван.

С победата си в първи кръг българският тенисист си осигури 10 точки за световната ранглиста и 11 500 долара от наградния фонд. При нов успех Димитров ще увеличи спечелените точки на 45.