Българката Елица Костова отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в Търнава (Словакия) с награден фонд от 25 хиляди долара.

Шестата в схемата Костова загуби с 2:6, 4:6 от квалификантката Луцие Храдецка (Чехия) за 82 минути.

Бившата нимер 41 в света Храдецка сервираше много солидно, като наниза 10 аса и не даде нито една възможност за пробив на съперничката си в мача.

Българката имаше физически проблеми и поиска медицински таймаут при 1:4 гейма в първия сет, а след това Храдецка продължи да контролира играта на корта.

Костова все пак си осигури 9 точки за световната ранглиста и 672 долара.

По-късно днес тя трябва да играе на полуфиналите на двойки заедно с Елена Богдан (Румъния) срещу водачките в схемата Паула Кания (Полша) и Яна Сизикова (Русия). /БТА