Отборът на България поведе на Естония с 1-0 в двубоя за оставане във втора група на Купа „Дейвис”, който се играе на кортовете на ТК „Локомотив” в Пловдив.

Тихомир Грозданов победи първата ракета на гостите Владимир Иванов с 6:4, 6:1, 6:3 в двучасов двубой.

В първата част Грозданов започна мобилизирано и набързо поведе с 5:2 гейма. След това Иванов обаче успя да върне пробива при 4:5. Това само амбицира национала от Варна и той взе сета с пробив на нула.

Втората част премина изцяло под диктовката на Тото, който спечели за 33 минути с 6:1, въпреки че тя започна с разменени пробиви.

Българинът стартира с пробив за 2:1. Грозданов продължи да доминира и направи втори брейк при 5:2. Тогава естонецът Иванов поиска лекарска помощ на корта. После той проби, но последва нов пробив на Тихомир.

„Доволен съм, че дадох добро начало на България. Играем мач за мач, но се надявам да победим. Очаквах срещата да е по-трудна, но съперникът направи доста грешки. Записах доста победи този сезон, което ми даде самочувствие”, заяви след победата Грозданов.

Във втория сингъл играят Димитър Кузманов и Маркус Кернер.