Барселона ще приеме Байерн Мюнхен в двубой от група Е на сезон 2021/22 в Шампионската лига, стана ясно от потвърдената програма за най-престижния европейски клубен турнир.

Мачът на 14 септември ще се проведе на стадион „Камп Ноу“ от 22:00 часа българско време. Каталунците започват ерата след Лионел Меси, който напусна през лятото в посока Пари Сен Жермен с мач срещу победителя в надпреварата за 2020 година. Меси и компания пък гостуват на Брюж в сряда вечер.

В откриващия ден вероятно ще бъде отбелязано и завръщането на Кристиано Роналдо в Манчестър Юнайтед, който ще играе отново на „Олд Трафорд“ след 2009-а година. „Червените дяволи“ гостуват на Йънг Бойс. Във втория ден от първи кръг на груповата фаза личат сблъсъците Манчестър Сити – РБ Лайпциг, Ливърпул – Милан и Интер – Реал Мадрид.

Жребий за ШЛ

източник: sofascore.com

Ето и пълната програма, като в скоби е посочен час, само когато той не е 22.00:

14 септември, вторник:

Група Е: Барселона - Байерн, Динамо Киев - Бенфика

Група F: Йънг Бойс - Манчестър Юнайтед (19.45), Виляреал - Аталанта

Група G: Севиля - Залцбург (19.45), Лил - Волфсбург

Група H: Челси - Зенит, Малмьо - Ювентус

15 септември, сряда:

Група А: Манчестър Сити - Лайпциг, Брюж - ПСЖ

Група B: Атлетико - Порто, Ливърпул - Милан

Група В: Бешикташ - Дортмунд (19.45), Спортинг - Аякс

Група D: Шериф - Шахтьор (19.45), Интер – Реал

28 септември, вторник:

Група А: ПСЖ - Манчестър Сити, Лайпциг - Брюж

Група B: Милан - Атлетико, Порто - Ливърпул

Група В: Аякс - Бешикташ (19.45), Дортмунд - Спортинг

Група D: Шахтьор - Интер (19.45), Реал Мадрид - Шериф

29 септември, сряда:

Група E: Байерн - Динамо Киев, Бенфика - Барселона

Група F: Аталанта - Йънг Бойс (19.45), Манчестър Юн - Виляреал

Група G: Залцбург - Лил, Волфсбург - Севиля

Група H: Зенит - Малмьо (19.45), Ювентус - Челси

19 октомври, вторник:

Група А: Брюж - Манчестър Сити (19.45), ПСЖ - Лайпциг

Група B: Атлетико - Ливърпул, Порто – Милан

Група В: Бешикташ - Спортинг (19.45), Аякс - Борусия Д

Група D: Шахтьор - Реал, Интер - Шериф

20 октомври, сряда:

Група Е: Барселона - Динамо Киев (19.45), Бенфика - Байерн

Група F: Йънг Бойс - Виляреал, Манчестър Юнайтед - Аталанта

Група G: Залцбург - Волфсбург (19.45), Лил - Севиля

Група H: Челси - Малмьо, Зенит - Ювентус

2 ноември, вторник:

Група Е: Динамо Киев - Барселона, Байерн - Бенфика

Група F: Виляреал - Йънг Бойс, Аталанта - Манчестър Юнайтед

Група G: Волфсбург - Залцбург (19.45), Севиля - Лил

Група H: Малмьо - Челси (19.45), Ювентус – Зенит

3 ноември, сряда:

Група А: Манчестър Сити - Брюж, Лайпциг - ПСЖ

Група B: Милан - Порто (19.45), Ливърпул - Атлетико

Група С: Спортинг - Бешикташ, Дортмунд - Аякс

Група D: Реал Мадрид - Шахтьор (19.45), Шериф - Интер

23 ноември, вторник:

Група Е: Динамо Киев - Байерн Мюнхен (19.45), Барселона - Бенфика

Група F: Виляреал - Манчестър Юнайтед (19.45), Йънг Бойс - Аталанта

Група G: Севиля - Волфсбург, Лил - Залцбург

Група H: Малмьо - Зенит, Челси - Ювентус

24 ноември, сряда:

Група А: Манчестър Сити - ПСЖ, Брюж - Лайпциг

Група B: Атлетико - Милан, Ливърпул – Порто

Група C: Бешикташ - Аякс (19.45), Спортинг – Дортмунд

Група D: Интер - Шахтьор (19.45), Шериф - Реал

Вторник, 7 декември:

Група А: ПСЖ - Брюж (19.45), Лайпциг - Манчестър Сити (19.45)

Група В: Порто - Атлетико, Милан - Ливърпул

Група В: Дортмунд - Бешикташ, Аякс - Спортинг

Група D: Реал Мадрид - Интер, Шахтьор - Шериф

Сряда, 8 декември:

Група Е: Бенфика - Динамо Киев, Байерн - Барселона

Група F: Манчестър Юнайтед - Йънг Бойс, Аталанта - Виляреал

Група G: Залцбург - Севиля, Волфсбург - Лил

Група H: Ювентус - Малмьо (19.45), Зенит - Челси (19.45).


Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Gong.bg. Можете да го изтеглите от Google Play, App Store и AppGallery.