Арсенал съсипа Евертън за по-малко от полувреме и му поведе с 4:0 още в 37-та минута. Четвъртото попадение за "артилеристите" беше дело на рекордната им покупка Пиер-Емерик Обамеянг.

Но щипката катран при дебютното попадение на габонеца беше, че то беше от еднометрова засада. При това, тя се видя и без да са нужни повторения. Но не и от реферите на двубоя.

Във въпросната ситуация Хенрих Мхитарян направи втората си асистенция в мача и изведе Обамеянг на голова позиция. Но бившият играч на Борусия Дортмунд беше категорично в нарушение.

Но въпреки всичко дебютното му попадение беше зачетено от слепите съдии и така резултатът набъбна на 4:0, а габонецът отбеляза подобаващо първия си мач с червения екип. Как се стигна до него, можете да видите от картината в прикаченото видео.