Отборът на Португалия победи с 3:1 Полша в мач от 3-ия кръг на Група 1 от Лига А на турнира УЕФА Лига на нациите. Срещата се игра във Варшава.

Лидерът на гостите Кристиано Роналдо отново изведе „мореплавателите“ с капитанската лента, като реализира своето попадение номер 133 с екипа на Португалия.

100-процентовият актив на Португалия оставя тима лидер в подреждането с 9 точки след 3 успеха. Хърватия е на второто с 6, следвани от Полша с 3 и Шотландия а последно място без нито един пункт след 3 загуби.

Звездата на Португалия се замеси в първата опасна ситуация в срещата. След удар отблизо на Роналдо в 10-ата минута топката срещна гредата на домакините.

В 26-ата минута Португалия откри резултата за 1:0. Бруно Фернандеш свали топката майсторски с глава към Бернардо Силва, който с много прецизен удар я прати в мрежата на "дружина полска".

Португалия продължи да налага темпото и закономерно стигна до 2:0. Рафаел Леао отправи много силен диагинален удар, нацели гредата, а отбилата се топка се върна обратно към Кристиано Роналдо. Капитанът на гостите стигна до нея в наказателното поле и я прати в мрежата.

Според статистиците това е попадение номер 906 в кариерата на звездата на Португалия.

В 78-ата минута домакините успяха да върнат интригата. Пьотр Желински отправи диагонален удар от малък ъгъл, за да реализира за 1:2.

Двубоят на практика беше решен в 88-ата минута. След чудесна атака отляво по атаката, Ян Беднарек засече топката в собствената си врата за 3:1.

ПОЛША - ПОРТУГАЛИЯ 1:3