Лил постигна изненадваща победа с 2:1 над лидера в Лига 1 Олимпик Лион в мач от 27-ия кръг на френския шампионат.

„Кучетата“ нямаха успех в последните си два мача, но срещу Лион демонстрираха добра игра на контра и в крайна сметка се поздравиха с трите точки, въпреки че владееха топката едва 34% от времетраенето.

Гостите от Лион откриха резултата още в 3-ата минута чрез попадение на Корентин Толисо. През втората част обаче Лил успя да направи пълен обрат само в рамките на 5 минути. Идриса Гай се възползва от пас на Маркос Лопес, за да изравни в 56-ата минута, а след точно един час игра самият Лопес реализира за 2:1.

С успеха си, Лил даде възможност на Пари Сен Жермен да излезе на първо място след края на уикенда. Парижани гостуват на Монако в дербито на кръга в неделя от 22 часа. В момента Лион има 54 точки, с 2 повече от ПСЖ. Лил е на осма позиция с 35 точки.