Капитанът на Гърция Йоргос Карагунис беше избран за играч на мача с Русия от група А. Гърците спечелиха с 1:0 благодарение на неговото попадение в края на първото полувреме и се класираха за четвъртфиналите.

Йоргос Карагунис изигра своя мач номер 120 за страната си. Така той изравни рекорда на Теодорос Загоракис, който беше капитан на шампионския отбор от Евро 2004.

Другото впечатляващо постижение е, че той получи признанието за играч номер 1 днес само за 67 минути игра-най-малко от всички победители досега.

Вечерта на Карагунис обаче бе помрачена от факта, че той получи жълт картон, който е втори за него на финалите и ще пропусне четвъртфиналния двубой на "елините".

35-годишният полузащитник на Панатинайкос е един от тримата, които бяха в състава и през 2004-а година при изненадващата титла на Гърция на първенството в Португалия. Другите двама са Костас Кацуранис и вратарят Костас Халкиас.