Тунис направи чудесен мач преди началото на турнира за Купата на Африканските нации, след като победи с 2:1 световния вицешампион Хърватия в контрола. Анис Бадри и Наим Слиит вкараха двата гола за "пустинниет лисици", които доминираха срещу почти изцяло пълния с дебютанти и резерви отбор на Златко Далич.

На стадиона във Вараждин треньорът на хърватите реши да изпробва система 3-5-2, но липсата на автоматизъм при играчите си каза думата и още в 16-ата минута Анис Бадри откри резултата. До края на първото полувреме африканският тим имаше възможност да направи преднината си доста по-убедителна, но вратарят на Риека Симон Слуга пази отлично.

Бруно Петкович вкара за 1:1 само две минути след началото на второто полувреме, завършвайки подаване на Милан Бадел за своя първи гол за националния отбор. В 70-ата минута Наим Слити вкара от дузпа за 1:2, след като капитанът Домагой Вида пипна топката с ръка в наказателното поле.

Освен Вида, от основния състав на Хърватия започнаха Милан Бадел, Матео Ковачич, Деян Ловрен и Андрей Крамарич. В различни моменти през втората част се появиха Марсело Брозович, Иван Перишич и Лука Модрич за последните 20 минути. /БТА