Отборът на Бенфика постигна минимална победа с 1:0 над Фенербахче в първия мач от третия квалификационен кръг на Шампионската лига.

У дома си „орлите“ имаха превъзходство спрямо своя опонент, като създадоха по-чистите ситуации в мача.

Въпреки това, домакините поведоха след едва 69 минути игра. Франко Серви получи много находчив пас отдясно от Салвио и с премерен удар успя да прокара топката в мрежата за 1:0.

Ответната среща в Турция е на 14 август от 21.00 часа.

Междувременно в друг мач от същата фаза Цървена Звезда и Спартак Търнава направиха 1:1.  И двете попадения паднаха през първото полувреме. Ел Фарду Бен откри за „звездашите“ в 23-ата минута. Радостта на сърбите обаче трая само две минути, тъй като Ерик Грендел възстанови паритета за словашкия тим.

Реваншът е на 14 август от 21.30 часа в Словакия.