Отборът на Челси записа трудна победа над Фулъм в лондонското дерби  от 19-ия кръг на Висшата лига. Възпитаниците на Франк Лампард спечелиха трите точки след успех с 1:0 на „Крейвън котидж”. „Сините” вкараха само един гол, дело на Мейсън Маунт през втората част, въпреки че играха с човек повече на терена през цялото второ полувреме.

Минута преди края на първата част Антони Робинсън получи директен червен картон за груб фаул срещу Сезар Аспиликуета.

Победата днес изкачи Челси с няколко0 позиции във временното класиране. Отборът на Лампард е вече седми във временното подреждане, докато Фулъм остава в зоната на изпадащите.

Gulliver/GettyImages
57 снимки

Двубоят на „Крейвън котидж” започна в бързо темпо, а първата възможност в мача се разкри пред футболистите на Челси. След добра комбинация между Мейсън Маунт и Оливие Жиру, французинът пробва техничен удар с външен фалц, но след леко докосване на играч на Фулъм, топката излезе в ъглов удар.

В 17-ата минута домакините направиха най-доброто си нападение от начало на срещата. Антони Робинсън проби отлично по лявото крило, където с лекота преодоля Сезар Аспиликуета и подаде в наказателното поле, където последва удар. Топката бе блокирана и отново се озова в Робинсън, който също понечи да стреля, но кожното кълбо отново спря в тялото на защитник на Челси.

Хаким Зиеш също пробва късмета си с далечен шут, но вратарят на домакините внимаваше и успя да улови топката, въпреки че тя бе насочена в долния ляв ъгъл на вратата.

Постепенно натискът на Челси ставаше все по-сериозен. В 25-ата минута, след поредната атака към вратата на Ареола, топката бе центрирана в наказателното поле, където тя попадна в Мейсън Маунт. Англичанинът стреля по диагонала, но прати коженото кълбо в напречната греда.

Секунди по-късно, след изпълнение на корнер, Антонио Рюдигер се извиси над всички в наказателното поле и стреля с глава, но Ареола отново показа класа и изби в нов ъглов удар.

В 41-ата минута Иван Кавалейро направи непростим пропуск и лиши своя тим от гол аванс. След страхотна контраатака, организирана от Робинсън отляво, топката стигна до Тете на десния фланг, който веднага от игра към Кавалейро в наказателното поле. Нападателят бе оставен абсолютно непокрит, но не успя да стреля точно от движение и прати коженото кълбо покрай вратата.

В последната минута на първата част домакините останаха с човек по-малко на терена. Отлично играещия до този момент Робинсън си изкара директен червен картон, след като влезе брутално в каката на Аспиликуета в центъра на терена. Главният рефер Питър Банкс не се поколеба да изгони играча на домакините, а решението му бе потвърдено от системата за видеоарбиитраж.

Логично второто полувреме започна с натиск на гостите от Челси, Въпреки териториалното предимство обаче, футболистите на Франк Лампард трудно стигаха до стрелкови позиции. „Сините” изпълниха няколко поредни корнера пред вратата на Ареола, но стражът нямаше никакви проблеми.

Фулъм отговори с хубава контраатака, която бе завършена от Айна, който обаче стреля неточно.

Въпреки че отбраната на домакините действаше изключително прецизно в по-голяма част от мача, тя все пак капитулира дванадесет минути преди края. След включване на Чилуел отляво, топката бе центрирана в наказателното поле, където Ареола изби с ръка. За негово нещастие обаче, коженото кълбо попадна в Мейсън Маунт, който не се зачуди и за секунда и стреля силно в долния ляв ъгъл на вратата, а този път стражът на домакините не успя да реагира.

В продължението на срещата Тимо Вернер излезе очи в очи с вратаря на Фулъм, но отново показа сериозни колебания пред гола и стреля в аут.

FT / ФУЛЪМ – ЧЕЛСИ 0:1 / Класиране във Висшата лига