Уулвърхемптън записа трета поредна победа след рестарта на първенството в Англия, след като срази с 1:0 Астън Вила като гост в мач от 32-ия кръг на Премиършип. Единственото попадение на „Вила Парк” дойде след 62 минути, когато халфът Леандер Дендонкер донесе победата за тима на Нуно Ешпирито Санто.

Джони Кастро получи топката на дъгата на наказателното поле на „виланите” и подаде назад за Дендонкер, който с плътен удар с левия крак матира Ориан Ниланд, за да донесе победата на „вълците”.

Успехът изпрати Уулвс на петото място във временното класиране с 52 точки, като отборът е с три точки пред шестия Манчестър Юнайтед, но „червените дяволи” са с мач по-малко, който трябва да се изиграе във вторник. Четвъртият Челси е с 54 пункта и също мач по-малко. Астън Вила остава в зоната на изпадащите и е 19-и, като отборът на Дийн Смит има 27 точки, колкото има 18-ия Борнемут и 17-ия Уест Хем, но двата отбора са с мач по-малко.