Ръководството на Манчестър Юнайтед е уволнило емблематичен служител, работил в клуба почти 30 години.

Представителите на „червените дяволи“ от високите нива са взели решение да освободят шефа на отбора Джаки Кей, информира The ​​Times.

Жената, израснала в семейство на фенове на Манчестър Юнайтед, работи в клуба от 1995 година.

Първоначално тя е била асистент на бившия изпълнителен директор Дейвид Гил, а след това е прекарала повече от десетилетие, отговаряйки за логистиката на първия отбор.

Изданието информира още, че Кей е била изключително популярна фигура сред играчите и някои треньори. Човек от клуба я описва като "маслото в автомобила" Манчестър Юнайтед.

Персоналът на клуба е останал шокиран и разстроен от уволнението на Кей, което беше описано като "брутално". Те твърдят, че Джаки е "дала живота си на клуба". Тя е била информирана за решението миналата седмица.

От Манчестър Юнайтед отказват да коментират уволнението, като според публикацията, то не е свързано с последните новини за съкращения в клуба, които тепърва ще бъдат направени.