Челси и Нюкасъл играят при 2:1 в мач от 9-ия кръг на Висшата лига. Срещата се предава пряко по DIEMA SPORT. На Gong.bg ще проследим най-интересното от двубоя. В 18-ата минута Николас Джаксън откри резултата, а в 32-ата Александър Исак изравни. В 47-ата минута Коул Палмър отново даде аванс на "сините".

Gulliver/GettyImages
22 снимки

Нони Мадуеке отигра първата възможност в мача, след като още в 3-тата минута принуди Ник Поуп да се намесва след удар с левия крак.

Секунди по-късно Николас Джаксън майсторски изведе Коул Палмър сам срещу вратаря и английският национал завърши с точен удар в мрежата. Последва обаче преразглеждане на ситуацията и от ВАР изчислиха, че атакуващият футболист е бил в засада.

В 18-ата минута "сините" излязоха напред в резултата. Домакините организираха отлична контраатака, при която Педро Нето получи извеждащо подаване отляво. Португалецът напредна и пусна успореден пас към Николас Джаксън, който засече във вратата за 1:0.

В 32-ата минута Нюкасъл изравни. Люис Хол получи отляво и центрира в наказателното поле, където Александър Исак беше оставен непокрит и прати топката във вратата. ВАР провери ситуацията, тъй като имаше съмнения за засада, но се оказа, че шведският национал е покрит.

Челси взе инициативата след гола на "свраките", като удар на Мойсес Кайседо премина над вратата, а малко след това шут на Педро Нето беше блокиран. В 41-ата минута Нето получи отдясно, навлезе навътре и отправи удар, който след рикошет затрудни Поуп, но вратарят изби.

"Сините" отново поведоха две минути след подновяването на играта. Ромео Лавия отне топката в центъра на терена и подаде към Палмър. Англичанинът напредна, навлезе в наказателното поле и с удар в близкия ъгъл вкара за 2:1.

В 50-ата минута лондончани можеше да вкарат и трети гол, но гредата спря Педро Нето. Португалецът нанесе удар с глава след центриране на Джаксън, но топката срещна десния страничен стълб. Седем минути след това удар на Исак беше изчистен от голлинията.

Челси - Нюкасъл 2:1

1:0 Николас Джаксън (18)

1:1 Александър Исак (32)

2:1 Коул Палмър (47)

Челси: Роберт Санчес, Рийс Джеймс, Уесли Фофана, Леви Коуил, Мало Густо, Мойсес Кайседо, Ромео Лавия, Коул Палмър, Нони Мадуеке, Педро Нето, Николас Джаксън

Нюкасъл: Ник Поуп, Тино Ливраменто, Фабиан Шер, Дан Бърн, Люис Хол, Сандро Тонали, Бруно Гимараеш, Жоелинтон, Харви Барнс, Мигел Алмирон, Александър Исак