Плейофите в Лига 2 на Англия предложиха страшно много голове, много сходни развръзки и в крайна сметка бяха определени участниците във финалния плейоф на „Уембли“ на 28 май, неделя, а това са Блекпул и Екзитър Сити.

Блекпул бе спечелил с 3:2 първия мач срещу Лутън, но на „Кенилуърт Роуд“ резултатът в средата на второто полувреме стана 3:1 за Лутън.

Нейтън Делфонесо изведе Блекпул напред в 22-ата минута за 0:1, но автогол на Кевин Мелър в 36-ата и Скот Кътбърт в 45-ата дадоха аванс на домакините от Лутън – 2:1 до почивката.

В 57-ата минута Дани Хилтън се просна без контакт в наказателното поле на Блекпул, реферът не видя симулацията /която от следващия сезон ще се наказва в Англия, ако бъде забелязана/ и свири дузпа. Самият Хилтън изпълни доста странно дузпата, но я вкара и Лутън дръпна с един гол в общия резултат.

После резервата Гнандуйе се сдърпа с фенове на Лутън за топката, сетне извърши и груб фаул за жълт картон, но впоследствие стана герой с гола си за 2:3 в 76-ата минута. Мачът вървеше към продължение, но след корнер пред вратата на Лутън влезлият минути преди края Джордан Кук изрита топката в гърба на вратаря си Стюарт Моор и... чудовищен автогол. 3:3 краен резултат в четвъртата добавена минута и общ резултат 6:5 за Блекпул.

Другият плейоф за влизане в Чемпиъншип също предложи много голове, подобна драма и отново общ краен резултат 6:5. След 3:3 в първия мач Екзитър Сити надви с 3:2 гостуващия във втория мач Карлайл и се класира за финалния плейоф.

Оли Откинс даде два гола аванс за Екзитър с головете си в 10-ата и 79-ата минута. Но Джейсън Кенеди в 81-ата и Джон О`Съливан в 90-ата почти вкараха мача в продължения, тъй като повечето голове на чужд терен не натежават в тези плейофи. Но и тук в четвъртата добавена минута единият от двата отбора вкара победен гол и това бе Екзитър – вкара го Джак Стейси. 3:2 и 6:5 общ резултат в полза на Екзитър Сити.