Отборът на Мидълзбро надделя трудно като гост на Брентфорд в първи полуфинален плейофен мач за влизане във Висшата лига. „Боро“ се наложи с 2:1 на „Грифин парк“, като така скъпоценният втори гол за гостите дойде в продължението на срещата.

Тимът на мениджъра Айтор Каранка поведе в 26-ата минута чрез Йеле Восен, но през втората част домакините успяха да върнат попадението след груба грешка на вратаря Димитрос Константопулос. Гръкът не успя да изчисти подадена към него топка, което позволи на Андре Грей да изравни.

Все пак Мидълзбро стигна до заветното попадение в 93-ата минута, когато Фернандо Аморебиета се възползва след центриране от корнер. Реваншът е след седмица, когато домакин ше бъде тимът на Мидълзбро.