България завърши участието си на Световната купа по кикбокс в Будапеща с актив от 28 златни, 27 сребърни и 33 бронзови отличия.

Страната ни зае четвърто място в комплексното класиране сред конкуренцията на над 2000 кикбоксьори от 43 държави.

Първи станаха домакините от Унгария, а призовата тройка допълниха съставите на Украина и Великобритания.

В направлението на ринг страната ни излъчи девет шампиони.

Националният ни състезател Мариян Петков постигна изключителен успех на Световната купа по кикбокс в Будапеща, Унгария. 18 годишният Петков направи своя дебют при мъжете в категория до 86 кг. стил Лоу кик и спечели Световната купа след  безапелационни победи над своите противници.

При девойки старша възраст също на ринг Алисия Сусанина постигна пореден успех в своята кариера ставайки носител на Световната купа в стил Лоу кик, категория до 60кг.

Кристиян Георгиев- кадети, лоу кик, кат. 54кг

В направление татами България зае първо място в отборната надпревара при девойки старша възраст. Тимът ни в състав Христина Андонова, Симона Тетевенска и Анелия Тодорова триумфира със златото.