Седмият кръг в Югозападната В група донесе поредната звучна победа за ЦСКА в третия ешелон. Футболистите на Христо Янев буквално попиляха най-слабият тим в дивизият – София 2010 с категоричното 8:0, при което двама футболисти завършиха мача с хеттрик.

Йордан Йорданов и Костадин Хазуров бяха тези, които реализираха на три пъти в мрежата на Стоян Симеонов, докато други попадения бяха дело на Иво Иванов и Самир Аясс.

Головият рецитал на домакините започна рано. В 9-ата минута Йордан Йорданов се озова на добра позиция за центриране и след един неуспешен опит, с втори намери Самир Аяс на около 7-8 метра от вратата и плеймейкърът откри.

Преднината на ЦСКА набъбна в средата на полувремето след ъглов удар. Милен Кикарин центрира отляво спрямо вратата на Стоян Симеонов, който нямаше какво да стори при прецизния изстрел с глава на Йордан Йорданов, който срещна и гредата, преди да влети в мрежата – 2:0.

В 31-ата минута интригата беше напълно елиминирана с втория гол на Йорданов. Той отново показа умело позициониране при центриране от ъглов удар, което този път дойде от другия фланг. Халфът надскочи всички и с глава насочи кълбото в далечния ъгъл – 3:0.

След това попадение гардът на София 2010 падна тотално и головете почнаха да валят. В 37-ата минута Владислав Узунов получи чудесен пас в дълбочина отдясно, напредна сам срещу Симеонов и стреля. Стражът парира с една ръка, но за негово нещастие топката се озова право у Иво Иванов, който откри головата си сметка за „червените“ - 4:0.

В 42-ата минута Иванов даде и асистенция, като с центриране намери Костадин Хазуров в пеналта и опитният нападател с глава наказа отбраната на гостите – 5:0.

Буквално в последната минута на полувремето „армейците“ стигнаха до ново попадение, което беше и третото за Йорданов. Кирил Динчев нахлу по фланга отдясно и завъртя кълбото към точката на дузпата, където с шут по тревата опорният полузащитник матира за пореден път защитата на противника – 6:0.

След почивката треньорът на ЦСКА Христо Янев набързо направи 3 смени с цел да съхрани някои от ключовите си играчи, а пропуските пред вратата на София 2010 се заредиха един след друг.

Все пак в 67-ата минута „армейците“ стигнаха до 7-и гол чрез Хазуров. Централният нападател проби към дъгата и с шут от 15-16 метра не даде шанс на вратаря Симеонов.

Нападателят записа хеттрик в 73-ата, когато Виктор Райчев проби отляво и центрира, а Хазуров с летящ плонж опъна мрежата на противника – 8:0.

Така с голова разлика 32:0 и пълен актив от 21 точки „червените“ остават начело в Югозападната В група.

ЦСКА - ФК СОФИЯ 2010 8:0

1:0 Самир Аясс 9'

2:0 Йордан Йорданов 23'

3:0 Йордан Йорданов 31'

4:0 Иво Иванов 37'

5:0 Костадин Хазуров 42'

6:0 Йордан Йорданов 45'

7:0 Костадин Хазуров 67'

8:0 Костадин Хазуров 73'

ЦСКА (4-2-1-3): 12. Стоян Колев - 3. Кирил Динчев, 4. Божидар Чорбаджийски, 6. Александър Бранеков /к/ (46' - 2. Васил Попов), 17. Милен Кикарин (62' - 21. Виктор Райчев) - 5. Иво Иванов, 13. Йордан Йорданов - 14. Самир Аясс (54' - 16. Петър Витанов) - 18. Радой Божилов, 24. Костадин Хазуров, 23. Владислав Узунов
Старши треньо: Христо Янев

ФК София 2010: 1. Стоян Симеонов - 19. Симеон Димитров (46' - 5. Иван Ценов), 14. Атанас Богданов, 4. Майк Кръстев, 8. Петър Симеонов, 9. Владислав Калугов, 7. Велислав Иванов, 15. Валентин Добревски (46' - 20. Николай Петков), 6. Иван Стоев, 11. Даниел Илиев, 22. Валентин Стоев