ЦСКА продължава с безапелационното си представяне в Югозападната В група и записа пета поредна победа в шампионата. В поредната „жертва“ на „червените“ се превърна Велбъжд Кюстендил, който отнесе шест гола на стадион „Българска армия“.

Домакините не срещнаха почти никаква съпротива от днешния си съперник, който така и не успя да затрудни вратаря Стоян Колев.

Нападателят Преслав Йорданов направи поредния си рецитал, отбелязвайки хеттрик, като и трите му попадения дойдоха след удари с глава. Другите три гола бяха дело на Павел Головодов, капитанът Борис Галчев, който се се отчете и с две асистенции, както и резервата Владислав Узунов.

И в този мач футболистите на старши треньора Христо Янев се възползваха по отличен начин от статичните положения пред противниковата врата. Именно след изпълнението на две такива, ЦСКА успя да поведе в резултата с комфортното 2:0.

Домакините започнаха да атакуват своя противник още от първата минута, а гостите от Велбъжд така и не успяха да отправят точен удар в очертанията на вратата на Стоян Колев през първото полувреме.

„Червените“ пък лесно стигаха до наказателното поле на кюстендилци и само късметът спаси гостите от по-разгромен резултат.

Първият гол в срещата падна в 7-ата минута, когато Борис Галчев центрира към Преслав Йорданов, който свали топката към Павел Головодов, а 17-годишният талант с лекота насочи коженото кълбо в долния десен ъгъл на вратата.

Гостите се опитаха да отговорят с удар на Шаранков, но топката прелетя далеч от целта.

В 16-ата минута голмайсторът на „червените“ Преслав Йорданов реализира поредното си попадение, след като засече центриране на Борис Галчев от фаул. Йорданов се извиси над отбраната на гостите и насочи топката в мрежата за 2:0.

Поредната чиста възможност в мача за домакините бе създадена отново след комбинация между Галчев и Йорданов. Капитанът на ЦСКА изведе Йорданов, нападателят преодоля с лекота вратаря на гостите и центрира от аутлинията към Николай Цветков, който в последния момент бе изпреварен от защитник на Велбъжд.

В 37-ата минута ЦСКА все пак вкара третия си гол в срещата, дело отново на Преслав Йорданов. Галчев намери нападателя в малкия пеналт, а той с глава стреля в десния ъгъл на Кирилов.

На почивката Христо Янев предприе смяна, пускайки в игра централния защитник Валентин Антов, който е само на 14-години. Младокът замени Божидар Балджийски в сърцето на „червената“ отбрана.

През второто полувреме картинката на терена не се промени особено и отново ЦСКА бе тимът, който диктуваше събитията. В 50-ата минута Преслав Йорданов оформи своя хеттрик след нов удар с глава, а малко по-късно Борис Галчев, след елегантен прехвърлящ удар, ознаменува добрата си игра с попадение за 5:0. Точка на спора сложи Владислав Узунов, който се появи като резерва през втората част. Нападателят вкара след прекрасен удар от близо 22 метра.

След поредния си успех в групата, ЦСКА събра пълен актив от 15 точки след пет мача. Головата разлика на „червените“ към този момент също е впечатляваща, като тимът на Христо Янев е отбелязал цели 22 гола и не е допуснал нито един.

В следващия кръг ЦСКА гостува на Чико Бяга.

ЦСКА - ВЕЛБЪЖД 6:0

ЦСКА: 12. Стоян Колев, 17. Милен Кикарин, 4. Божидар Чорбаджийски, 25. Ангел Грънчов, 21. Виктор Райчев, 8. Борис Галчев, 13. Йордан Йорданов, 11. Павел Головодов, 14. Самир Аясс, 22. Николай Цветков, 9. Преслав Йорданов;

Резерви: 1. Анатоли Господинов, 2. Васил Попов, 3. Кирил Динчев, 18. Радой Божилов, 19, Валентин Антов, 23. Владислав Узунов, 24. Костадин Хазуров.

Треньор: Христо Янев

Велбъжд: 1. Кирил Кирилов, 6. Боян Стойнев, 3. Иво Велинов, 16. Емил Стоянов, 4. Антонио Стилянов, 14. Александър Хаджийски, 9. Александър Димитров, 10. Атанас Пенков, 8. Денис Шаранков, 7. Кирил Вълов, 17. Мартин Калеов.

Резерви: 46. Радослав Димитров, 11, Йордан Йовчев, 13. Димитър Барбулов, 22. Костадин Куков, 15. Николай Наков, 24. Денис Нечемски, 21. Любослав Александров.

Треньор: Юлиян Кръстев - треньор,

Съдия: Борисав Ненков, помощници: Павлин Михайлов и Станислав Станев