12 гола и нито едно реми. Такава е равносметката до момента от 19-ия кръг на Първа лига, който ще приключи по-късно в понеделник.

Разбира се най-интересни бяха двубоите на първите три отбора в класирането, които записаха победи и така статуквото в челото се запази.

Лудогорец остава начело с 48 точки, следван от ЦСКА с 42 и Левски с 41.

Но нека преминем по хронологичен ред през събитията:

Черно море – Локомотив Пловдив 2:0

Черно море записа трета поредна победа в шампионата, след като „грабна“ трите точки срещу Локо Пд. „Моряците“ надвиха след попадения на капитана им Георги Илиев от дузпа и Дани Кики.

Така варненци събраха 30 точки на 6-ото място, а Локо Пд остана 9-ти с 22.

Акрапович: Ел Маестро седна на линията, аз трянваше на центъра

Илиев: Първият гол ни даде нужното спокойствие

Играч на мача: Георги Илиев

Ботев Враца – Берое 0:1

Берое спечели трудно трите точки във Враца. Заралии се наложиха минимално над новака в елита, а единственият гол падна от спорна дузпа в 25-ата минута. Реферът Георги Кабаков видя нарушение на Андреас Васев срещу Вандерсон и посочи бялата точка. Мартин Камбуров се нае с изпълнението и бе безпогрешен за 1:0, който резултат бе опазен до края.

Така Берое натрупа 33 точки на четвъртото място преди домакинството си на Левски (41). Ботев Враца е осми с 24.

Гневен Сашо Ангелов: Какво става, ако не дадат дузпа?

Томаш: Отборът показа характер

Играч на мача: Мартин Камбуров

Левски – Етър Велико Търново 2:1

Левски „грабна“ трите точки срещу великотърновци след пълен обрат. Момчетата на Краси Балъков се възползваха от грешка в отбрана  на „сините“ и поведоха след едва осем минути игра на Герена чрез Велко Батрович. „Сините“ проведоха добра атака в 20-ата минута, когато Жерсон Кабрал пусна находчив пас към Станислав Костов. Той опита да преодолее Христо Иванов, който излезе напред, но все пак не успя да засече топката, която се търкулна около голлинията. Около нея се скупчиха Серджиу Буш и Иван Скерлев, като бе записан автогол на играча на „болярите“.

През втората част Серджиу Буш направи пълния обрат (54‘). В заключителните минути гостите изпълниха фаул, а Иван Петков успя да отклони в мрежата на Мартин Полачек. Реферът Никола Попов обаче отсъди нарушение срещу капитана на Левски Иван Горанов и не зачете попадението. Последваха протести на „виолетовите“, които след мача стана ясно, че са пуснали жалба срещу съдийството.

Левски събра 41 точки на третото място. Етър е седми с 27.

Стоянович: Точките са важни, но не играхме добре

Костов: Формата ми е благодарение на съотборниците

Балъков: Ще си тръгна от България

Петков: Чист гол, не знам защо го отмениха

Етър пуска жалба срещу съдията

Септември – Дунав 2:1

Софиянци спечелиха трите точки срещу русенци след пълен обрат. Борислав Балджийски откри в 17-ата минута, а Стилиян Николов изравни в 50-ата. Крис Гади оформи 2:1 в 72-ата минута. Минута преди гола на Гади, „драконите“ протестираха за дузпа за игра с ръка на Александру Бенга. Съдията обаче остана безмълвен.

В класирането Септември събра 14 точки на 13-ата позиция, а Дунав е 12-ти с 15.

Христов: Ръка явно имаше, този път съдията помогна на нас

Донев: От 50 метра видяхме, че има дузпа за нас

Играч на мача: Крис Гади

Верея – ЦСКА 0:1

„Червените“ видяха трудности, но все пак спечелиха трите точки в гостуването си на „Трейс Арена“. „Армейците“, които бяха без Нестор Ел Маестро, който бе наказан, спечелиха минимално срещу „лъвовете“. Единственият гол отбеляза Тиаго Родригес в 27-ата минута.

В класирането „червените“ събраха 42 точки, докато Верея е последен с 5.

Никон Ел Маестро: Хубаво е, че брат ми го нямаше, щеше да

Треньорът на Верея: Честитих на момчетата за играта им

Играч на мача: Кристиян Малинов

Лудогорец – Славия 2:0

С голове на Козмин Моци и Клаудиу Кешеру Лудогорец спечели домакинството си на Славия. С попадението си централният нападател натрупа 15 на сметката си и изравни Станислав Костов от Левски. Разградчани вкараха и още веднъж топката в мрежата на „белите“, но гол не бе зачетен заради отсъдена засада.

В класирането „орлите“ натрупаха 48 точки, а Славия е 10-ти с 21.

Загорчич: Прекалихме с респекта към Лудогорец

Здравков: Футболистите са уморени

Играч на мача: Козмин Моци