Левски и ЦСКА завършиха 2:2 в зрелищно дерби на Националния стадион "Васил Левски", пред около 30 000 души.

Ремито запази статуквото в класирането, а Лудогорец може да дръпне още и на двата преследвача. Вторият ЦСКА е с 28 точки, а Левски има 25 на трета позиция.

Двата отбора не си бяха вкарвали четири гола от три години насам, а толкова резултатно реми не бяха правили от 2004-та.

Николай Бодуров изигра своя мач №200 в Първа лига.

Тръпката и адреналинът на Левски - ЦСКА

Роси: Левски показа характер

Белчев: Стратегията ни не сработи

Спас Русев отказа коментар след дербито

Три попадения за първия четвърт час от мача нанизаха двата тима за удоволствие на феновете на стадиона, изпълнили по-голяма част от него.

Левски поведе още в осмата минута на двубоя - Давид Яблонски за пореден път се оказа коз за "сините" и се разписа след центиране от корнер на Жорди Гомес.

Тиаго Родригес обаче вкара две попадения в рамките на три минути, с далечни удари, матирали Божидар Митрев на вратата на Левски.

След това играта до известна степен се успокои, но ЦСКА доминираше с повече идеи в атака, макар и да не успя да осъществи нищо опасно.

До края на първото полувреме чисти голови ситуации пред двете врати нямаше, и само едно лошо взаимодействие между Яблонски и Митрев за малко да даде шанс на Тиаго Родригес за трето попадение.

Левски - ЦСКА

източник: lap.bg

Сектор "Г" - 12-ият играч на ЦСКА

Огън в "червения" сектор

Шествието на феновете на Левски преди мача с ЦСКА

След подновяването на играта ЦСКА леко се дръпна в задни позиции, след като Левски вдигна оборотите в атака. "Сините" се съвзеха от шока след обрата и започнаха да поглеждат по-често към вратата на съперника.

ЦСКА също имаше своите възможности, като Каранга бе спрян от засадата в една опасна ситуация, а Митрев отрази удар на Манолев.

Обичайният заподозрян спасител на Левски Роман Прохазка изравни в 61-та минута. Цветкович центрира отдясно, а Прохазка с крак засече покрай Дюлгеров за 2:2.

Малко по-късно Божидар Митрев направи важно спасяване, след като Десподов засече с глава едно центриране в пеналта на Левски.

Левски се прибра след изравняването и отново прие играта в своята половина.

Агресията на Иван Горанов пък за малко не му изкара червен картон. Защитникът на Левски си изкара един жълт картон в 74-та минута, а пет по-късно Георги Кабаков го пощади и не му вдигна втори за нарушение срещу Десподов край тъчлинията.

Финалните десетина минути бяха насочени повече върху спасяването на една точка, отколкото печеленето на три и за двата отбора. "Сини" и "червени" си направиха по една по-интересна атака, но така и не стигнаха до 100-процентова възможност.

Как протече сблъсъкът - минута по минута в Gong.bg!

Левски - ЦСКА 2:2 (1:2)

голмайстори: 1:0 Давид Яблонски 8, 1:2 Тиаго Родригес 12, 15, 2:2 Роман Прохазка 61

стадион: Васил Левски
зрители: 30 000
главен съдия: Георги Кабаков

състави:
Левски: Божидар Митрев, Иван Горанов, Давид Яблонски , Холмар Ейолфсон, Милош Цветкович, Васил Панайотов, Жорди Гомес, Роман Прохазка, Антонио Вутов (46-Жерсон Кабрал), Габриел Обертан, Серджиу Буш (70-Жуниор Мапуку)

ЦСКА: Витаутас Черниаускас, Антон Недялков, Николай Бодуров, Александър Барт, Александър Дюлгеров, Станислав Манолев (58-Кирил Десподов), Кристиан Малинов (79-Милчо Ангелов), Тиаго Родригес (69-Раул Лое), Рубен Пинто, Густаво Кулма, Фернандо Каранга

Хореография на Васил Левски в Сектор "Б"