ЦСКА-София не можа да вземе реванш срещу Верея в мача им от 15-ия кръг на Първа професионална лига. След като старозагорци успяха да ударят "червените" с 1:0 в първия двубой от редовния сезон, на "Българска армия" воденият от Александър Томаш тим стигна до 1:1. Момчил Цветанов вкара изравнително попадение за гостите и така анулира ранният гол на Петрус Бумал.

Този резултат със сигурност внася още повече напрежение при треньора на "червените" Едуард Йорданеску, към когото имаше и негодувание и от страна на феновете към края на срещата. Привържениците не останаха доволни от поредната бледа продукция на тима и не се посвениха да заявят претенциите си към румънския наставник.

ЦСКА-София вече е пети в класирането с 25 точки, колкото има и четвъртият Дунав Русе, докато Черно море запазва третата позиция с 27 пункта. Верея е 7-и в подреждането с 19 пункта.

„Червените“ започнаха силно в началните минути и бързо наложи териториален превес срещу старозагорци. Още във 3-ата минута Диого Виана беше изведен на чудесна позиция за центриране отдясно, ала Иван Караджов пресече подаването му.

Все пак в 8-ата минута домакините откриха след много красива комбинация. Бумал се пребори за топката в половината на Верея и се устреми напред, а Виана подаде към Арсенио в дъгата. „Десетката“ на ЦСКА-София, макар и с гръб към вратата, много технично отклони вляво за Бумал и го остави очи в очи с вратаря Караджов. Французинът стреля хладнокръвно в долния десен ъгъл за 1:0.

В 17-ата минута домакините бяха много близо до втори гол. Рубен Пинто получи топката пред дъгата и след като не видя свободен съотборник, я прехвърли на десния си крак и шутира много мощно. Кълбото разтресе напречната греда зад Караджов, а Арсенио опита да направи добавка с глава на празната врата и бе повален от Илиас Хасани. Футболистите на Еди Йорданеску веднага вдигнаха ръце с претенции за дузпа, ала съдията не отсъди такава.

Малко по-късно неразбирателство между Александър Дюлгеров и Китанов за малко да доведе до гол. Амаду Сукуна притисна защитника, докато той се опитваше да гардира топката за своя вратар, а пък излезлият напред Китанов позволи тя да му мине през краката. За късмет на „червените“ нападателят на Верея вече се бе отказал да гони и не можа да се възползва.

В 27-ата минута ЦСКА-София пропиля нова възможност. Виана центрира наглед балонно отдясно, но защитниците на Верея позволиха на Кулма да стреля с глава от около 7-8 метра. Караджов беше покрил близкия си ъгъл и съумя да избие.

След паузата събитията не се промениха особено, макар че Верея започна да играе една идея по-смело в атака. В 54-ата минута титулярният капитан на ЦСКА-София Борис Галчев ознаменува официалното си завръщане в първия тим, като се появи на смяна.

Въпреки това второто попадение продължи да убягва на „червените“, каквито и атаки да опитваха домакините. В 64-ата те претърпяха още едно разочрование, тъй като Рубен Пинто се контузи и Кристиян Малинов влезе на неговото място.

Именно в този миг Верея намери сили и нанесе своя удар. Антон Недялков опита нескопосано да изчисти една топка притиснат до ъгловото флагче, а Георги Ангелов я овладя на около 24-25 метра от вратата. Полузащитникът напредна и отправи шут към вратата, а Китанов се провали тотално в опита си да улови. Кълбото отскочи от тялото му, а първи до него дотича Момчил Цветанов. Нападателят хладнокръвно се разписа с фалцов удар и после вдигна извинително ръце към домакинските привърженици – 1:1.

В 73-ата минута ЦСКА-София направи поредния пропуск. Борис Галчев центрира перфектно от фаул и намери Кулма сам в наказателното поле. Колумбиецът с атрактивен плонж стреля от около 8-9 метра, но топката премина в аут покрай лявата греда.

Точката за Верея осигури вратаря Иван Караджов със спиращо дъха спасяване в 88-ата минута. Тогава Антон Недялков се включи в наказателното поле на гостите и засече по чудесен начин с глава центриране, дошло от десния фланг. Караджов обаче отвърна с невероятен плонж и изби кълбото далеч от вратата си.

В следващия мач ЦСКА-София гостува на Нефтохимик в Бургас, докато Верея ще има градско дерби срещу Берое.

ЦСКА-СОФИЯ – ВЕРЕЯ 1:1

1:0 Петрус Бумал 8, 1:1 Момчил Цветанов 65

ЦСКА-СОФИЯ: 12 Георги Китанов, 3 Антон Недялков, 4 Бложидар Чорбаджийски, 6 Рубен Пинто, , 8 Диого Виана, 10 Антонио Нунеш, 11 Станислав Манолев, 17 Давид Шимао, 20 Петрус Бумал, 23 Александър Дюлгеров, 26 Густаво Кулма /Резерви: 1 Анатоли Господинов, 8 Борис Галчев, 19 Кирил Десподов, 15 Кристиян Малинов, 29 Милчо Ангелов, 9 Преслав Йорданов, 5 Рафаел Перез/

ВЕРЕЯ: 12 Иван Караджов, 21 Здравко Илиев, 6 Илиас Хасани, 3 Владимир Зафиров, 15 Костадин Слаев, 7 Момчил Цветанов, 14 Георги Андонов, 25 Георги Ангелов, 11 Илиян Йорданов, 10 Елиаш, 9 Амаду Сукуна /Резерви: 1 Пламен Колев, 32 Васил Калоянов, 8 Осман Балде, 33 Мирослав Енчев, 77 Педро Еуженио, 26 Селим Керкар/ Старши треньор – Александър Томаш