Успешен бе дебютът на Стамен Белчев като старши треньор на ЦСКА. Назначеният до Нова година специалист стартира с победа 2:0 като гост на Нефтохимик.

Двубоят бе последен от междинния 16-ия кръг, а успехът на "червените" бе с колумбийски привкус, тъй като попаденията реализираха Рафа Перес и Густаво Кулма.

Срещата на стадион "Лазур" предложи скучно първо полувреме и доста по-качествена втора част, в която двата отбора създадоха солиден брой голови положения, но "червените" бяха по-добри в реализирането им.

Играчите на ЦСКА излязоха на терена с фланелки с лика на трагично загиналия в самолетната катастрофа на Шапекоензе Филипе Машадо, който между 2007 и 2009 игра за "червените". Мачът започна и с минута мълчание в памет на жертвите.

През първата част ЦСКА имаха преимуществото, но голови положения на практика нямаше. За сметка на това обаче интересните ситуации се наредиха още с началото на второто полувреме. 30 секунди след подновяването на играта Венцислав Христов можеше да вкара, но ударът му мина над вратата. Малко след това пък Преслав Йорданов стреля много опасно, но Янко Георгиев изби в корнер. След центрирането от ъгловия удар обаче голът падна. Рафа Перес надскочи всички и стреля с глава към далечния ъгъл. Топката тупна коварна, срещна гредата и влезе във вратата на "нафтата" за 1:0.

10 минути по-късно авансът на гостите бе удвоен. Всичко започна от Петрус Бумал, след което Густаво Кулма осъществи двойно подаване с Преслав Йорданов, влезе в наказателното поле и с добър удар вкара втория гол в мача.

В последните 20 минути домакините опитаха да реализират поне почетен гол, но на няколко пъти не бяха точни в изстрелите и така в крайна сметка инкасираха поражение.

С успеха ЦСКА отново зае третото място в класирането с 28 точки, колкото има и Черно море. Нефтохимик е на предпоследната 13-а позиция с 12 точки.

Съставите на двата отбора:

Нефтохимик: 1 Янко Георгиев, 6 Марко Ранджелович, 7 Иван Вълчанов (69' 11 Атанас Чепилов), 8 Николай Дюлгеров, 19 Михаел рачев, 21 Мариян Огнянов, 25 Ангел Грънчов, 26 Виктор Хомей, 32 Любомир Божинов, 89 Станислав Маламов (39' 22 Емануил Манев), 91 Венцислав Христов (57' 15 Живко Петков)

ЦСКА: 12 Георги Китанов, 3 Антон Недялков, 4 Божидар Чорбаджийски, 5 Рафаел Перез, 9 Преслав Йорданов (60' 73 Милчо Ангелов), 10 Арсенио Нунеш, 12 Георги Китанов, 16 Станислав Манолев, 19 Кирил Десподов (88' 8 Борис Галчев), 20 Петрус Бумал, 22 Никола Колев, 26 Густаво Кулма (74' 7 Диого Виана).