Отборите на Пирин и Верея разделиха по точка от двубоя по между си о 12-я кръг на Първа лига. Двубоят завърши 1:1, след като гостите поведоха с изключителен гол на Момчил Цветанов в 41-ата минута, а в 77-ата Александър Башлиев изравни за Пирин.

Със спечелената точка тимът на Пирин излезе на девето място във временното класиране в Първа лига с 14 точки, изпреварвайки Славия. Верея пък е 11-и с 12 точки в актива си до момента.

Благоевградчани записаха хикс след двете си поредни загуби, а за Верея това бе второ поредно равенство и вече шести мач без победа в Първа лига, но пък старозагорци записаха втори хикс като гости.

Мачът ще се запомни и с някои спорни ситуации, които съдията Владимир Вълков подмина.

Още в 5-ата минута Пирин можеше да открие, но Даниел Младенов пропусна от чиста ситуация, след като получи от Благов зад гърба на цялата защита на гостите.

Осман Балде пък пропиля много изгодна възможност за Верея в 14-ата минута. Топката тупна пред Краси Костов след центрирането на Цветанов, той все пак успя да реагира и да избие, а пред голлинията Балде не успя да засече от близко разстояние.

При атака на Пирин в 30-ата минута домакините претендираха за дузпа. Вратарят Иван Караджов излезе, но прибра краката си преди да се стигне до сблъсък със Станислав Костов.

В края на полувремето Верея можеше да поведе в 40-ата минута. Краси Костов обаче спаси удар на Сукуна, показвайки чудесен рефлекс.

Минута по-късно обаче Момчил Цветанов показа качествата си с изключително изпълнение. Амаду Сукуна отклони с глава към Цветанов след изпълнение на тъч, а Момчил Цветанов с левия крак от воле реализира за 1:0 за гостите и така завършиха първите 45 минути.

източник: DIEMA SPORT

ВИЖТЕ РАЗВИТИЕТО НА ДВУБОЯ МИНУТА ПО МИНУТА

След почивката Пирин търсеше по-активно гола в стремежа си да изравни. В 53-ата минута Стилиян Николов видя включването на Даниел Младенов. Ударът обаче бе спасен от Иван Караджов.

След 60-ата минута дойдоха и спорните положения. В 62-ата Здравко Илиев бе фаулиран. Домакините претендираха, че Тони Тасев е ударил с умисъл съперника. Удар имаше, но не последва санкция за Тасев.

Две минути по-късно играта не бе спряна след като Станислав Костов бе ударен в гърдите от Илия Мунин и остана да лежи в наказателното поле на Верея. Съдията Владимир Вълков обаче подмина ситуацията.

Пирин все пак стигна до изравнително попадение в 77-ата минута. След грешка в защитата на Верея, Стилиян Николов намери Александър Башлиев, който стреля добре и бе точен за 1:1.

В 85-ата минута Даниел Младенов обаче стреля неточно след като бе намерен от Ндуе Муйеци и пропиля шанс за Пирин. Домакините наложиха натиск, но така и не успяха да вкарат втори гол. В 89-ата минута Тони Тасев напредна и стреля, но Иван Караджов успя да избие с една ръка.

В добавеното време и двата тима имаха шанс за победно попадение. Първо Влади Златинов отправи хубав удар за Пирин, но право в ръцете на вратаря на Верея Иван Караджов, а малко по-късно Момчил Цветанов можеше още веднъж да се превърне в герой за Верея. Елиаш намери Цветанов в наказателното поле, но той стреля в ръцете на вратаря.

Стартови състави:

Пирин: Красимир Костов, Кристиян Кощрна, Румен Сандев, Стилиян Николов, Александър Башлиев, Орлин Старокин, Антон Костадинов, Димитър Благов, Тони Тасев, Даниел Младенов, Станислав Костов

Верея: Иван Караджов, Здравко Илиев, Илиас Хасани, Илия Мунин, Костадин Слаев, Илиян Йорданов, Георги Ангелов, Момчил Цветанов, Педро Еуженио, Амаду Сукуна, Осман Балде

Правиш си селфи със свой спортен кумир или попадаш и заснемаш любопитен момент по време футболен мач или друго спортно състезание? Чудесно – просто ни го прати! Изпрати своя запечатан спортен миг – било то снимка или кратко видео и при одобрение от страна на редакторите на Gong.bg ще бъде публикувано!