От четвъртия опит Лудогорец най-сетне записа своята първа победа през 2019-а година. Шампионите имаха 2 точки от досегашните си три двубоя в Първа лига, но на "Лудогорец Арена" не допуснаха изненада и стигнаха до успех с 2:0 над Ботев Враца. Румънски голове донесоха победата като Козмин Моци откри с глава в 32-ата минута, а малко след него Клаудиу Кешеру с прекрасен изстрел извън наказателното поле бе точен за 2:0.

За Ботев официален дебют направиха започналият като титуляр Серкан Юсеин и влезлия принудително още през първото полувреме Станислав Манолев. В същото време и четиримата румънци на тима бяха в стартовата единайсеторка.

Разградчани демонстрираха добра игра в атака и в крайна сметка успехът бе напълно закономерен, макар че добри думи за играта си заслужават и гостите от Враца. За разлика от много други отбори в Разград, тимът на Сашо Ангелов демонстрира открит и приятел за окото футбол, който донесе и сериозен брой положения пред вратата на Пламен Илиев. Многото пропуски обаче лишиха гостите от гол, който можеше да увеличи интригата през второто полувреме.

С успеха Лудогорец вече има 56 точки и така отново направи аванса си пред ЦСКА 5 точки. Пред Левски той е 8, но "сините" играят малко по-късно срещу Славия.

LAP.bg
34 снимки

В първите 15 минути Лудогорец бе по-активен, но без да стигне до сериозни положения. В същото време гостите създадоха добро впечатление с откритата си игра. Всъщност това доведе до и до няколко добри ситуации, от които при малко повече шанс врачани можеха и да реализират. Антон Огнянов стреля с глава над опразнената врата при едно неразбирателство в отбраната на Лудогорец, а малко след това лошо изчистване на Антон Недялков даде топката на крака на Даниел Генов, който от воле също стреля над вратата.

В 27-ата минута официален дебют за шампионите направи и Станислав Манолев, който замени получилия контузия Сисиньо.

Домакините демонстрираха добра ефективност като при първата груба грешка в защитата на Ботев вкараха и първия гол в мача. Марселиньо центрира отдясно, а оставеният напълно сам в наказателното поле Моци успя качествено с глава да насочи топката в ъгъла.

Само 6 минути по-късно пък интригата до голяма степен приключи с втори румънски гол на "Лудогорец Арена". Той бе дело на Кешеру, който вкара с изключителен изстрел от дъгата на наказателното поле, попаднал в горния десен ъгъл на вратата. Това бе и неговият гол №17 от началото на сезона в Първа лига.

На почивката Сашо Ангелов пусна в игра Мирослав Будинов на мястото на Едгар Тур, което допълнително подсказа, че гостите ще продължат да се борят за нещо повече от достойна загуба.

В началните 25 минути на частта именно те бяха по-активни спрямо играещите вече в по-ниско темпо шампиони. Валери Домовчийски стреля добре в 63-ата минута, но националният вратар Илиев действаше добре.

Добро влияние за офанзивните действия на Лудогорец имаше влезлия на мястото на Кешеру в 77-ата минута Якуб Швиерчок. Активните действия на поляка доведоха до интересни ситуации в следващите минути, макар че в 81-ата Ботев пропусна най-големия си шанс за гол в двубоя. Миро Будинов бе изведен очи в очи с Пламен Илиев, но реши да копва технично топката и тя излезе над вратата.

В последните няколко минути Лудогорец имаше две отлични възможности да реализира и трети гол. Антон Недялков с мощен изстрел от 20 метра разтресе напречната греда, след което топката тупна пред голлинията. В добавеното време при добра контра Лукоки подаде на Швиерчок, който обаче се притесни от излезлия напред Красимир Костов и стреля над вратата.

Съставите:

Лудогорец: Пламен Илиев, Антон Недялков, Сисиньо (27' Станислав Манолев), Козмин Моци, Адриан Попа, Абел Анисе, Драгош Григоре, Марселиньо, Джоди Лукоки, Серкан Юсеин (68' Лукас Саша), Клаудиу Кешеру (77' Якуб Швиерчок)

Ботев Враца: Красимир Костов, Андреас Васев, Едгар Тур (46' Мирослав Будинов), Илия Миланов, Мартин Кавдански, Симеон Мечев (83' Петър Атанасов), Антон Огнянов (60' Милан Вушорович), Георги Вълчев, Даниел Генов, Йордан Апостолов, Валери Домовчийски.