Стига почивка, Локо Пд и Берое откриват 25-ия кръг

Първа лига 10 март - 15:00, , стадион: Стадион Локомотив, Пловдив

Берое Берое
Локомотив Пд Локомотив Пд

Gong.bg следи се от Gong.bg

Diema Sport излъчва се по Diema Sport

След междинния кръг през седмицата родната Първа лига получи точно един ден почивка, след което отново започват битките. Наред е предпоследният 25-и кръг от редовния сезон, а първият мач от него е в Пловдив.

Берое ще има никак нелека задача, ако се съди по историята, в Пловдив, където ще опита да затвърди 4-ото си място в класирането с победа над Локомотив. Двубоят от 25-ия кръг на Първа лига стартира в събота от 15 часа в парк „Лаута”, като по традиция можете да го проследите минута по минута в Gong.bg, чрез прякото предаване на DIEMA SPORT, онлайн на GONG PLAY и PLAY DIEMA XTRA, а също така и на честотите на Дарик радио.

От доста време не сме виждали дубъл на един от двата отбора в съперничеството, което по традиция минава при подчертано надмощие за домакините. Берое за последно постигна 2 победи над Локомотив през сезон 2014/2015, докато за „смърфовете” последното подобно постижение датира чак от кампания 2001/2002.

Пловдив определено не е най-приятното място за старозагорци. От общо 43 мача под тепетата те са постигнали само 6 победи, а загубите им са 29. Със сигурност момчетата на Александър Томаш ще имат допълнителна мотивация да изневерят на традицията, тъй като в първия мач по-рано през кампанията загубиха от Локомотив с 1:2.

Интересното е, че и двата тима влизат в мача след първите си поражения за пролетта. „Железничарите” паднаха с 1:3 от Септември, докато Берое отстъпи с 0:1 срещу шампиона Лудогорец. В тази връзка всеки от тях би желал да избегне попадането в спиралата на слабите резултати.

Пловдивчани със сигурност не могат да разчитат на наказания Димитър Велковски за двубоя. Поливаелентният футболист си изкара жълт картон в предния кръг и пропуска срещата. Треньорът Бруно Акрапович пък още трябва да се доказва пред феновете, тъй като под негово ръководство тимът е постигнал само една победа (1:0 над Пирин при подновяването на шампионата през пролетта) и само в един случай е вкарал повече от един гол (при 2:2 срещу Дунав в 20-ия кръг).

За Берое след наказания се завръщат Борислав Цонев и Педро Еуженио, който е основна фигура за старозагорци дотук през сезона. Ще бъде интересно дали ще видим в игра срещу Локомотив легендата на „черно-белите” Мартин Камбуров.