Левски прекъсна дълга черна серия в първенството и победи рутинно и леко гостуващия Верея с 2:0.

Мачът се игра без публика на „Герена” заради наказанието от един мач за Левски.

Така в 31-ия кръг на Първа лига „сините” сложиха точка на периода със 6 срещи без пълен успех /4 загуби и две ремита/. Левски събра 54 точки, а Верея е бетонен шести с 36.

Първата ситуация в мача бе в 8-ата минута. След удар с глава на Прохазка вратарят Цинцарски изби в напречната греда на вратата на Верея.

Веднага след това Прохазка отново разтревожи вратаря на гостите, но топката излезе в аут.

В 22-ата минута след хубав удар на Кабрал топката се удари в мрежата на вратата на гостите, но от външната страна.

В 30-ата минута след центриране от корнер на на Гомес Ейолфсон стреля с глава, но на голлинията вратарят на Верея Цинцарски изби топката.

Поредната ситуация пред вратата на старозагорци бе в 36-ата минута, когато силен удар на Вутов попадна в обсега на вратаря Цинцарски, който улови.

В 40-ата минута „сините” отново като по чудо се разминаха с гола. Но в 41-ата вече нямаше прошка. Прохазка центрира и ударът с глава на Ейолфсон с глава бе неспасяем – 1:0.

В крайна сметка пълното надмощие на Левски се увенча с успех и „сините” се оттеглиха с преднина на почивката.

Левски за малко не покачи в 50-ата минута, когато  автоголът на старозагорци висеше на косъм. Това стана след пробив на Кабрал и намеса на Илия Мунин.

Последваха удари на Костов и Кабрал, но Цинцарски отново бе на мястото си.

След продължаващия натиск на Левски неизбежното се случи в 57-ата минута. Тогава хубав пас към точката на дузпата на Вутов намери  Прохазка, който бе точен за 2:0.

В 69-ата минута Цветкович избута съперник без топка,а  реферът Кабаков успокои страстите само с думи и ръкостискане и без картон.

В 74-ата контузия на глезена, сам при спринт, получи Милош Цветкович от Левски и важният десен бек в схемата на Делио Роси бе сменен от 16-годишния Томислав Папазов, който дебютира.

До края не се случи нищо интересно и Левски спечели очаквано първата си победа в първата шестица с 2:0.

Прохазка: Не съм подписал още, трябва ни концентрация