• КРАЙ НА МАЧА.

90+6'
  • Последна смяна в Славия - Калоян Кръстев замени Цветелин Чунчуков.

90+3'
  • Отлично спасяване на Георги Георгиев! Дани Кики си спечели фаул точно пред границата на наказателното поле и сам се зае да изпълни. Той шутира силно и плътно под стената, а Георгиев плонжира и с две ръце чукна топката покрай гредата в корнер.

90+1'
  • 5 минути добавено време на мача.

90+1'
  • Втора смяна за Славия - Галин Иванов напуска за сметка на защитника Емил Виячки. Отначало опитният състезател опита да хитрува, като тръгна към заменящия го играч, но Вълков го накара да напусне терена от най-близката възможна точка, както гласи обновеното правило.

87'
  • Жълт картон за Христо Попадийн от Славия.

84+6'
  • Трета и последна смяна за Черно море - Васил Панайотов напусна, вместо него Жордао Кардосо. Капитанската лента пък отиде при Цветомир Панов.

83'
  • ВТОРИ ЖЪЛТ И РЕСПЕКТИВНО ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА ВЕЛКОВСКИ! Наистина безумна проява от левия краен защитник на "белите", който абсолютно умишлено задържа за фланелката Родриго Енрике, който тъкмо го бе финтирал. Реферът изобщо не се подвоуми и изгони футболиста на Славия.

81'
  • Единадесет жълти картона в мача. Последният отиде на сметката на Андреа Христов от Славия.

79'
  • Втора смяна в Черно море - Йонуц Неагу влезе за сметка на Патрик Андраде.

72'
  • Жълт картон за Славчо Шоколаров от Славия за бавене на времето.

71'
  • Исмаил Иса от домакините също не беше подминат при официалните предупреждения.

63'
  • Жълт картон за Димитър Велковски от Славия.

62'
  • Жълт картон за Мартин Минчев от Черно море след споровете отпреди малко.

62'
  • Едно нарушение на Иса срещу Андреа Христов край тъчлинията бързо нажежи страстите. Възникнаха едновременни пререкания между няколко групи от футболисти, като по чудо ситуацията се размина без по-сериозни сблъсъци.

60'
  • Каква намеса на Милен Гамаков от Славия! Минчев получи висок диагонален пас отляво по атаката и моментално центрира ниско към близката греда. Исмаил Иса изпревари Гамаков и нанесе изстрел, а бранителят се реваншира с чудесен шпагат, който парира изстрела.

56'
  • Жълт картон за Галин Иванов от Славия, който задържа за фланелката съотборника си в националния отбор Мартин Минчев.

56'
  • Първа смяна в Черно море - Дани Кики замени Аристоте Ндонгала.

55'
  • Мирослав Енчев с дрибъл нахлу в половината на Славия. Централният бранител беше авантюристично настроен и опита късмета си с шут от над 30 метра, който безславно отлетя в аут.

54'
  • Голяма, голяма възможност пред Иса, на когото не стигнаха сантиметри! Васил Панайотов с изненадващ диагонален пас по тревата успя да елиминира Милен Гамаков, който мислеше, че охранява Иса в наказателното поле. Нападателят подгони топката съвсем сам срещу вратати и въпреки че се хвърли на шпагат, не успя да достигне до нея.

52'
  • Жълт картон за Милен Гамаков от Славия заради безцеремонен фаул срещу Родриго.

49'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ. Футболистите на Черно море подновиха играта от центъра.

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ. Много малко футбол и още по-малко голови възможности между Черно море и Славия.

45+3'
  • Проблеми за Янис Карабельов, чието коляно пое неприятна тежест при едно единоборство.

45+1'
  • 2 минути добавено време към първата част.

• Спасяване от Иван Дюлгеров! Славчо Шоколаров при първия ъглов удар за Славия центрира отляво към далечния край на вратарското поле. Там Гамаков и Христов си попречиха за високата топка, като някой от тях нанесе изстрел. Стражът на "моряците" първо парира, а после и улови.

44'
  • Жълт картон за вратаря на Славия Георги Георгиев заради бавене на играта. Реферът изпълни заплахата, която отправи към стража по-рано в мача.

41'
  • Малшанс за Патрик Андраде след този красив далечен шут! Халфът на "моряците" съзря своя шанс да нанесе воле от около 24-25 метра и не се подвоуми за миг. Той осъществи чист и плътен контакт с топката, която описа неприятна за вратаря парабола и премина на сантиметри над дясната сглобка.

40'
  • Аристоте Ндонгала за първи път от доста време получи топката в сиутация един срещу един отдясно по атаката. Някак той успя да преодолее Велковски, а после се сбори за кълбото с Гамаков пеналта и надделя. Конгоанецът размени пасове с Иса и опита центриране, което беше изчистено от бранител на Славия.

37'
  • Жълт картон и за капитана на Славия Янис Карабельов.

36'
  • Жълт картон за Патрик Андраде от Черно море след груб шпагат в краката на Шоколаров.

34'
  • Жълт картон за Васил Панайотов от Черно море заради опасна игра срещу Велковски. Очевидно размяната на "любезности" ще продължи.

31'
  • Поредна серия на остри влизания от играчи на Славия. Първо Милен Гамаков успя с един шпагат да подкоси двама съперникови играчи, а после и Карабельов много буйно атакува Патрик Андраде, макар и да игра с топката. Това доведе до леко прехвърчане на искри, а Галин Иванов имаше някакви претенции към съдията Вълков.

29'
  • Медицинска помощ за Димитър Велковски от Славия, който след най-обикновен пас изпита остра болка в десния глезен.

26'
  • Скамейката на Черно море изригна срещу решение на страничния съдия, който спря обещаваща атака на домакините със засада. Ндонгала директно с дълъг пас опита да намери Иса зад гърба на Христов. Таранът овладя и се канеше да пусне вляво за непокрития Родриго, но вдигнатият флаг осуети положението.

24'
  • Пряк свободен удар за Черно море доста далеч от вратата. Васил Панайотов добре центрира към далечния край на вратарското поле, където Димитриос Хантакиас за една крачка не успя да стигне до топката.

21'
  • Дотук играчите на Славия оставят впечатлението, че биха били доволни и на реми във Варна. Футболистите на Загорчич са много хаотични в опитите за разиграване, а в мига, в който загубят топката, следва фаул. Играта се накъса изключително много в последните минути.

• Първа обещаваща ситуация и тя е за Черно море. Исмаил Иса получи топката в дълбочина отляво по атаката и успя да преодолее съперник в наказателното поле. Таранът с пас по земя намери Ндонгала при границата на наказателното поле, ала изстрелът на конгоанеца към долния десен ъгъл беше твърде лек, за да затрудни Георгиев.

10'
  • Мачът още не е видял първото си чисто голово положение, а вратарят на Славия Георги Георгиев вече получи предупреждение да не бави вкарването на топката в игра.

10'
  • Принудителната смяна е факт - Тасевски напусна, на негово място Славчо Шоколаров.