Шампионът Лудогорец победи носителя на Купата Славия с 1:0 в Стара Загора и вдигна Суперкупата на страната за трети път.

През по-голямата част от мача разградчани имаха надмощие, но вкараха само чрез Кешеру в 30-ата минута. „Белите” се държаха достойно, а вратарят им Стериакис направи доста спасявания, а имаха и претенция за дузпа през второто полувреме.

Лудогорец започна очаквано по-масирано в предни позици, но първата контра бе за Славия.  Милчо Ангелов изскочи в добра позиция, той падна, а нарушение не бе отсъдено от Кабаков.

В 8-ата минута Лудогорец отвърна с коварно центриране към главата на Кешеру, топката бе продължена от румънеца, но излезе в аут.

Лудогорец натисна, последваха три добри атаки, при които обаче не се стигна до точни изстрели.

В 15-ата минута Марселиньо намери напречната греда, след това топката се върна у Кешеру, който я изпрати над вратата, но румънецът  беше в засада.

Заслужава да се отбележи много красивото двойно подаване между Марселиньо и Вандерсон в 25-ата минута, при което вратарят Стериакис излезе и парира удара отблизо на Марселиньо.

В 29-ата минута Мисиджан нахлу опасно в наказателното поле на Славия, завъртя се и се забави, а после Кампаняро стреля отдалеч в аут.

В 30-ата минута логичното се случи и Лудогорец поведе. Натанаел стреля, топката се отклони от Кешеру, попадна у Марселиньо, който върна към румънеца и той реализира някъде около точката на дузпата – 1:0.

В 80 процента от първото полувреме лудогорци се намираха в половината на Славия и заслужено се оттеглиха с гол преднина на почивката.

В 47-ата минута възникна спорна ситуация между Галин Иванов и Сисиньо. Имаше контакт между двамата, но Георги Кабаков не видя нарушение на играча на Лудогорец в пеналта на разградчани.

В 52-ата минута шут на Мисиджан изпрати топката право в ръцете на Стериакис.

Три минути след това изстрел на Кампаняро бе спасен от Стериакис, макар и с мъка. Напрежението продължи да тегне над славистите след напора на Лудогорец, но в резултата Лудогорец имаше само гол преднина до този момент.

В 61-ата минута нов голям пропуск направи Мисиджан. Той стигна почти до Стериакис и гръцкият вратар на Славия спаси удара му.

Натискът на лудогорци ставаше все по-силен и по-силен.

В 63-ата минутадиагонален шут на Вандерсон отново бе спасен Стериакис спаси с крак.

В 72-ата минута остър шпагат на Светльо Дяков можеше да му донесе втори жълт картон. Настина нямаше контакт с крака на съперник, но Кабаков можеше да му вдигне жълт картон заради самото влизане. Пожали го, иначе трябваше да го изгони.

Независимо че губеха в резултата, „белите” и през второто полувреме не нарушиха тактическата си идея да приемат превъзхождащия ги съперник и да чакат на редки контри да дойде и техният шанс.

В последните минути обаче софиянци установиха натиск. Стигнаха до корнери и преки свободни удари, но освен до напрежение пред вратата не можаха да отправят удари.

Така Лудогорец спечели с 1:0 срещу Славия и вдигна Суперкупата на

ЛУДОГОРЕЦ - СЛАВИЯ 1:0

1:0 Клаудиу Кешеру 30

ЛУДОГОРЕЦ: 33 Ренан, 4 Сисиньо, 6 Натанаел, 30 Козмин Моци, 90 Рафаел Форстър, 18 Светослав Дяков, 10 Густаво Кампаняро, 84 Марселиньо, 88 Вандерсон /68-Джоди Лукоки/, 93 Върджил Мисиджан /82-Жоао Пауло/, 28 Клаудиу Кешеру /65-Якуб Швиерчок/ /Резерви: Даниел Наумов, 5 Георги Терзиев, 8 Лукас Саша, 37 Жоао Пауло, 25 Цветомир Панов, 92 Якуб Швиерчок/ Старши треньор - Пауло Аутуори

СЛАВИЯ: 32 Антониос Стериакис, 25 Александър Александров, 55 Андреа Христов, 33 Галин Иванов, 19 Димитър Велковски, 27 Емил Мартинов, 38 Милен Гамаков, 29 Милчо Ангелов /75-Ивайло Димитров/, 17 Момчил Цветанов, 10 Янис Карабельов, 8 Славчо Шоколаров /Резерви: 1 Георги Петков, 15 Александър Станисавлевич, 23 Владислав Узунов, 5 Димитър Буров, 14 Ивайло Димитров, 9 Цветелин Чунчуков, 20 Филип Кръстев/ Старши треньор - Златомир Загорчич