Лудогорец стъпи тежко върху тежко върху фасона на „моряците” от Черно море, разби ги с 5:1 и мина на второто място в класирането след Левски.

Шампионите с 23 точки след 10 кръга вече  имат с точка повече от третия ЦСКА, от който изоставаха в по-ранен момент от първенството с 5 пункта.

Варненци останаха осми с 12 точки.

В 12-ата минута Лудогорец откри. Вандерсон пропусна топката покрай себе си, Кешеру я пое и му я върна , а за бразилеца вече нямаше никакъв проблем да вкара – 1:0.

Скоро след това от подобна позиция Кампаняро имаше също шанс да реализира, но намери външната страна на мрежата.

В 27-ата минута Черно море бе много близо до това да изравни, но напречната греда спаси вратата на Лудогорец. След центриране отдясно Радослав Василев засече топката с глава, но сантиметри го разделиха от гола.

След гола играта си изравни, като Черно море по никакъв начин не изглежда да се е предал.

Полувремето приключи с гол преднина за шампионите, но веднага след почивката те вкараха два гола накуп и на практика  ликвидираха съпротивата на варненци.

Първо Кешеру с точен и премерен удар намери ъгъла на вртата за 2:0 в 47-ата минута.

60 секунди по-късно Димо Бакалов се възползва от недоразумение в защитата на Черно море и вкара за трети път – 3:0.

В 55-ата минута  Черно море все пак върна един гол. Вкара го Аристоте Ндонгала в 55-ата минута след корнер и дар с глава – 3:1.

Много скоро обаче Лудогорец възстанови преднината си от три гола . Димо Бакалов проби хубаво в пеналта и подаде към Марселиньо. Той финтира защитник и с техничен удар под плонжа на Китанов покачи на 4:1 в 61-ата минута. А сетне направи мил жест към фен в инвалидна количка, подарявайки му фланелката си.

В 67-ата минута  след центриране в наказателното поле на Лудогорец. Радослав Василев върна с глава към Мирослав Енчев, който от съвсем близо не успя да вкара за гостите.

В 71-ата минута с удар от дъгата Клаудиу Кешеру вкара втория гол на своята сметка и общо пети за Лудогорец – 5:1.

Марселиньо бе пред отбелязване на шести гол в 82-ата минута, но си затвори ъгъла и намери външната страна на мрежата.

В 86-ата минута видяхме много красива задна ножица на Радослав Василев, но топката кацна върху мрежата на лудогорскатаврата.

Така приключи мачът - с убедителна победа за Лудогорец . Много голове и положения за финалното 5:1 за разградчани срещу Черно море.

Аутуори: Поздравления за Левски, съжалявам за ЦСКА

Димо Бакалов: Ние сме Лудогорец, ще станем шампиони отново

ЛУДОГОРЕЦ – ЧЕРНО МОРЕ 5:1

1:0 Вандерсон 12, 2:0 Клаудиу Кешеру 47, 3:0 Димо Бакалов 48, 3:1 Аристоте Ндонгала 55, 4:1 Марселиньо 61, 5:1 Клаудиу Кешеру 71

ЛУДОГОРЕЦ: 33 Ренан, 3 Антон Недялков, 4 Сисиньо, 30 Козмин Моци, 90 Рафаел Форстър, 18 Светослав Дяков, 10 Густаво Кампаняро, 84 Марселиньо, 88 Вандерсон, 7 Димо Бакалов, 28 Клаудиу Кешеру /Резерви: 1 Хорхе Броун, 8 Лукас Саша, 6 Натанаел, 44 Яцек Горалски, 64 Доминик Янков, 11 Мей Махлангу, 9 Жуниор Брандао/ Старши треньор Пауло Аутуори.

ЧЕРНО МОРЕ: 36 Георги Китанов, 5 Стефан Станчев, 33 Мирослав Енчев, 70 Пламен Димов, 41 Юго Кононго, 38 Аристоте Ндонгала, 71 Васил Панайотов, 21 Георги Илиев, 16 Петър Витанов, 90 Мартин Минчев, 10 Радослав Василев/  Резерви: 25 Иван Дюлгеров, 8 Емил Янчев, 11 Жоржиньо, 14 Георги Божилов, 17 Мартин Костадинов, 18 Атанас Зехиров, 9 Дани Кики/ Старши треньор Илиан Илиев.