Лудогорец мина много леко през изчистения на втория ден от снега терен в Коматево и победи Ботев с 3:1 в последния мач от 22-ия кръг. „Канарчетата“ почти не се противопоставиха на разградчани и логично загубиха.

Резултатът 3:1 за гостите бе оформен още преди почивката, но в мача имаше още много пропуски, главно от гостите.

Така Лудогорец дръпна с три точки пред ЦСКА в челото, събирайки 54, докато Ботев остана пети с 32 точки. Лудогорци имат 52 отбелязани гола, колкото има и ЦСКА.

Херо направи четири промени в състава в сравнение с мача срещу Славия и пет в сравнение с реванша с Милан. Цветомир Панов пък дебютира именно срещу своя доскорошен тим Ботев.

Лудогорец откри рано-рано в мача. Абел Анисе центрира отдясно и пред вратата Клаудиу Кешеру с глава изпрати топката във вратата пред погледа на Радослав Терзиев – 0:1 още в 5-ата минута.

Две минути по-късно пред Анисе се откри нов шанс за гол, но този път топката му бе избита в корнер.

В 19-ата минута Абел Анисе получи топката в пеналта на Ботев, малко под ъгъл, стреля встрани от вратата, а Кешеру остана недоволен от това, че мадагаскарецът не комбинира с него.

Клаудиу Кешеру излезе зад отбраната и вкара топката във вратата на Ботев, страничният съдия обаче развя флага си, за да маркира несъществуваща засада.

В 22-ата несправедливо не бе зачетен гол на Лудогорец заради отсъдена засада. Клаудиу Кешеру излезе зад отбраната и вкара топката във вратата на Ботев, страничният съдия обаче развя флага си, за да маркира несъществуваща засада.

Минута след това Пламен Димов с глава създаде първата добра възможност за „канарчетата“.

Лудогорец поведе с 2:0 в 29-ата минута. Тогава Мисиджан вкара чудесен удар от средна дистанция.

Ботев обаче върна един гол, вкара от Диого Кампос с глава в 31-ата за 1:2.

Двата отбора имаха и по една претенция за дузпа, неуважена от съдията Ивайло Стоянов.

После дойде ред на Игор Пластун да направи сериозен пропуск за Лудогорец в 35-ата минута.

В 40-ата минута Неделев отправи изненадващ удар от фаул, но топката се удрари във външната страна на мрежата на вратата на гостите.

В 45-ата минута груба грешка на Чворович, който изпусна топката позволи на Анисе да вкара на празна врата за 1:3.

Двата отбора продължиха да играят открито и през второто полувреме.

В 54-ата минута Вандерсон разтресе отблизо напречната греда, а после при добавката Анисе не уцели вратата на Ботев.

А Пламен Димов неблагоразумно си изкара жълт картон и ще пропусне дербито срещу Локо Пд през уикенда.

Последваха по една добра ситуация пред двете врати, но нито Неделев, нито Кешеру се възползваха.

До края мачът общо взето се доиграваше, а Лудогорец го спечели категорично с 3:1.

Херо: Всяка точка и победа е важна

Шампанско за познат герой след Ботев - Лудогорец

Киров: Много лошо начало, лекият трети гол ни прекърши

Кешеру: Отмениха ми чист гол, но и бройката 50 е супер

Балтанов: Допуснахме наивни грешки

БОТЕВ – ЛУДОГОРЕЦ 1:3

0:1 Клаудиу Кешеру 5, 0:2 Върджил Мисиджан 29, 1:2 Диого Кампос 31, 1:3 Абел Анисе 45

БОТЕВ: 99 Чворович, 28 Филип Филипов, 18 Галин Терзиев, 70 Пламен Димов, 23 Йордан Минев /57-Лазар Марин/, 10 Серкан Юсеин, 17 Лъчезар Балтанов, 93 Густаво Афонсо, 29 Дуде Ндонгала /46-Фелипе Бризола/, 8 Тодор Неделев, 9 Диого Кампос /Резерви: 22 Даниел Кайзер, 3 Димитър Пиргов, 6 Юлиано Алваро, 7 Фелипе Бризола, 20 Стивън Петков, 24 Лазар Марин, 79 Кристан Добрев / Старши треньор – Николай Киров

ЛУДОГОРЕЦ: 33 Ренан, 4 Сисиньо, 25 Цветомир Панов, 30 Козмин Моци, 32 Игор Пластун, 18 Светослав Дяков, 12 Абел Анисе, 84 Марселиньо /89-Яцек Горалски/, 88 Вандерсон /80-Джоди Лукоки/, 93 Върджил Мисиджан, 28 Клаудиу Кешеру /Резерви: 1 Хорхе Броун, 5 Георги Терзиев, 2 Рафаел Форстър, 10 Густаво Кампаняро, 44 Яцек Горалски, 92 Джоди Лукоки, 70 Якуб Швиерчок/ Старши треньор – Димитър Димитров