Лудогорец държа в напрежение феновете си до последния ден от шампионата, но в крайна сметка е шампион на България за осма поредна година! В мач от последния кръг разградчани победиха с лекота Черно море с 4:1 и по този начин си осигуриха поредната титла, независимо от резултата на "Българска армия", където ЦСКА победи Ботев Пловдив с 1:0.

Играч на мача: Якуб Швиерчок

Димо Бакалов откри головата сметка на "Лудогорец Арена" преди "моряците" временно да стреснат момчетата на Стойчо Стоев с изравнителен гол на Жоржиньо. Хеттрик на Якуб Швиерчок обаче гарантира продължаването на хегемонията на Лудогорец по родните терени.

Капитанът на Лудогорец: Най-добрият отбор е шампион!

Петричев: Сега се радваме, следващата цел е ШЛ

Щастливият Моци: Това ми е 7-ата титла, правя ги 10 и спирам!

Швиерчок: Завършихме както винаги - като шампиони!

Стойчо Стоев: Искам да видя Лудогорец променен догодина

Манолев: Дойдох в Лудогорец, защото е най-силният в България

Пламен Илиев: Осем поредни, следва деветата

По този начин отборът от Разград продължава шампионската си серия, започнала с влизането на отбора в елита през сезон 2011/12. Тимът бе лидер в първенството през цялата 2019-а, но с няколко грешни стъпки позволи на ЦСКА да се надява на друг развой до последния кръг. В него обаче Лудогорец не постави под съмнение победата си, която освен титлата, гарантира на отбора и поредното участие в Шампионска лига. В крайното класиране за сезона Лудогорец завърши със 79 точки, с една пред втория ЦСКА. Черно море финишира кампанията на пето място с 52 точки.

Черно море изгони отлъчения за мача с Лудогорец секстет

Играчите на Черно море аут заради съмнения, че са се продали на ЦСКА

Домакините логично започнаха мача по-активно и успяха да вкарат още с първия си шанс в мача. Това стана в 10-ата минута, а голът бе дело на започналия като титуляр Димо Бакалов. Сисиньо центрира към наказателното поле, там лошо се намеси дебютиращият на вратата за Черно море Иван Дичевски. Светослав Дяков се ориентира в ситуацията и моментално изпрати топката към вратата с прехвърлящ удар. Около голлинията Мартин Костадинов опита да избие, но с глава намери задната част на главата на скочилия с него Бакалов. Топката рикошира и влезе във вратата на гостите за 1:0.

И Черно море обаче демонстрира ефективност, изравнявайки с първия си шанс в срещата. Родриго центрира прекрасно отдясно, а в наказателното поле оставеният Жоржиньо засече от въздуха, за да вкара покрай Пламен Илиев.

Този гол върна интригата в борбата за титлата, но като че ли не притесни особено много домакините. Точно 10 минути по-късно те отново бяха напред в резултата. Патрик Андраде сбърка фатално като при една върната от аутлинията топка към наказателното поле на "моряците" действа нескопосано и я подари на Швиерчок. Полякът действа съобразително и като класен нападател успя от близка дистанция да вкара покрай Дичевски. Малко след това Швиерчок можеше да вкара и трети гол, но Дичевски изби в корнер бомбеният му изстрел от пряк свободен удар.

В 39-ата минута пък Пламен Илиев даде своята голяма заслуга за успеха. След центриране от корнер Мирослав Енчев засече от непосредствена близост, но българският национал демонтрира феноменален рефлекс и изби.

На почивката Стойчо Стоев направи оказала се много успешна смяна, заменяйки неубедителния Абел Анисе с младия талант от школата на клуба Доминик Янков.  Това включване подпомогна още по-активните действия на домакините през втората част, довели до няколко опасни атаки в първите 15 минути.

Минималният аванс поддържаше интригата, но в 58-ата минута Швиерчок доближи максимално отбора си до титлата с втория си гол в мача. Топката бе центриране от корнер към задната греда, там Козмин Моци с глава отклони към нападателя, който фронтално срещу вратата реализира с глава от непосредствена близост.

Този гол като че ли допълнително освободи разградчани, които заиграха още по-добре. В 71-ата минута падна и четвърти гол, с който пък Швиерчок оформи хеттрика си. Основна заслуга за него имаше Доминик Янков, който надигра Васил Панайотов и проби към наказателното поле. Последва хитър извеждащ пас към Швиерчок и Лукоки. Полякът изпревари съотборника си и с изстрел покрай Дичевски съвсем уби интригата в двубоя. До края двубоят се доиграваше, а последният съдийски сигнал само узакони осмата поредна титла на Лудогорец!