Лудогорец се чувства все по-уверено при Стойчо Стоев. В последния кръг на редовния сезон в Първа лига (26-ти) "орлите" разбиха Септември София с 6:0 на "Лудогорец Арена" в Разград за най-големия си успех през сезона.

Това е втора победа за Стоев начело на "зелените" след тази над Левски (2:0) преди седмица. След този успех Лудогорец остава едноличен лидер в шампионата, на 8 точки пред втория Левски (54 т.) и третия ЦСКА (54 т., мач по-малко).

По два гола за триумфа на разградчани вкараха Якуб Швиерчок (8', 21') и Марселиньо (45', 55'). Веднъж от дузпа, дадена за нарушение на Георги Стоичков срещу Антон Недялков в наказателното поле в средата на първата част, се разписа Драгош Григоре (24').

Крайното 6:0 оформи резервата Клаудио Кешеру (64') с 18-ия си гол през сезона.

Голмайсторът на "орлите" - Швиерчок, получи травма на дясното коляно при втория си гол в срещата и бе заменен принудително от Клаудиу Кешеру в 27-ата минута.

.................................................................

Лудогорец - Септември София 6:0 (виж срещата минута по минута ТУК)

1:0 Якуб Швиерчок 8'

2:0 Якуб Швиерчок 21'

3:0 Драгош Григоре 24' (дузпа)

4:0 Марселиньо 42'

5:0 Марселиньо 55'

6:0 Клаудиу Кешеру 64'

Срещата започна силно за гостите. В 6-ата минута крайният бранител на софиянци Дарко Глишич се вклини с мощен пробив в наказателното поле на Лудогорец и стреля с левия крак от десетина метра, но Пламен Илиев бе на място и улови.

Само две минути по-късно обаче Лудогорец показа ефективност и с първия си удар реализира чрез Якуб Швиерчок. Подаване на Драгош Григоре отдясно вкара кълбото пред вратата на гостите. Там на най-добра позиция бе Якуб Швиерчок, който с глава матира Янко Георгиев за 1:0.

В 21-ата минута домакините вече водеха с 2:0. Дълго подаване по диагонал към Станислав Манолев позволи на фланговия играч да свали към Швиерчок. Нападателят се озова сам срещу стража на софиянци и с едно докосване покачи до 2:0. При удара тарана на Лудогорец получи травма и малко след това бе заменен от Клаудиу Кешеру.

Две минути след това Лудогорец получи дузпа. Бранителят на Септември Георги Стоичков фаулира навлезлия в наказателното поле на гостите Антон Недялков. Съдията незабавно показа "бялата точка". Зад топката застана Драгош Григоре, който с хубав изстрел направи 3:0 в 24-ата минута.

В самия край на първата част домакините стигнаха до нов гол. Корнер отляво вкара топката в наказателното поле на Септември. Това създаде хаос, в който удари на Горалски и Недялков бяха спрени от играчи на съперника. Кълбото все пак стигна до Вандерсон отляво на наказателното поле. Бразилецът копна за Марселиньо, който бе сам пред вратарското поле. Вторият бе оставен непокрит и от няколко метра вкара четвъртия гол за "орлите".

10 минути след началото на второто полувреме Марселиньо пак бе на точното място. Първо, бразилецът отново се измъкна зад халфовата линия на Септември и спечели метри с топка в крака, след което пусна наляво към Вандерсон. Той прецени мигновено развитието на ситуацията и центрира към далечна греда към продължилия да се движи напред Марселиньо, който вкара поредното попадение във вратата на софиянци.

В 64-ата минута резултатът вече бе 6:0. Нова мощна акция на Лудогорец през центъра позволи на топката да стигне до Светослав Дяков отляво. Той не пожела да стреля по диагонал, а реши да центрира към дузпата. Там Марселиньо стреля от воле, а Янко Георгиев не успя да улови топката. Тя падна в краката на резервата Кешеру, който от на празна врата реализира 18-ия си гол през сезона.

До края единствено резервата на Септември Иван Тилев опита шут от дистанция. След рикошет топката се отби в крак на бранител на Лудогорец и излезе в корнер. След него не последва нищо опасно за вратата на Пламен Илиев, с което се запази крайното 6:0.

Стартови състави:

Лудогорец: 23. Илиев, 3. Недялков (Сисиньо 46'), 5. Терзиев, 11. Манолев, 18. Дяков (Анисе 64'), 21. Григоре, 44. Горалски, 70. Свиерчок (Кешеру 27'), 77. Попа, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон

Треньор: Стойчо Стоев

Септември Сф: 21. Георгиев, 8. Галчев, 23. Дюлгеров, 10. Чандъров, 22. Стоичков (Стоянов  46'), 7. Русев, 19. Глишик, 17. Костадинов (Тилев 75'), 13.Димитров (Стаматов 69'), 20. Мандианго, 16. Николов

Треньор: Христо Арангелов

Гл.съдия: Ивайло Стоянов

Стадион: Лудогорец Арена