Отборът на Локомотив Пловдив нанесе първо поражение на Левски от началото на сезона. Локомотив победи при гостуването си на стадион „Георги Аспарухов“ с 2:1, като освен това „сините“ за първи път допуснаха попадение в своята врата в София.

Левски остава с 34 точки на втора позиция в Първа лига, като първият Лудогорец, който е с 37, може да увеличи преднината си, ако победи Ботев Пловдив по-късно днес. Тимът на Локомотив Пловдив продължи с добрите си игри, след като в предишния кръг надви големия съперник Ботев Пловдив и вече е пети с 23 точки.

Мартин Камбуров, който вкара победния гол за пловдивчани на „Герена“ вече има 14 попадения срещу „сините“, а 8 от тях са на стадион „Георги Аспарухов“. Левски, който бе допуснал до този момент едва 6 гола, вече има 8 инкасирани попадения във вратата си.

Двубоят бе изгледан и от бившия треньор на Левски Станимир Стоилов.

Всъщност трима играчи на гостите вкараха в двубоя, тъй като голът за Левски бе след автогол на стража на Локомотив Ясеин Ел Харуби в 19-ата минута, а Веселин Марчев изравни за 1:1 в 26-ата. Победният гол падна в 78-ата минута, когато Камбуров бе точен от бялата точка.

Двата тима размениха по едно попадение още през първото полувреме. Още в 18-ата минута Роман Прохазка застраши вратата на гостите с опасен удар. Прохазка получи след няколко паса между "сините" в наказателното поле на съперника и стреля, но неточно. Минута по-късно Божидар Краев получи от Аниете в наказателното поле и реши да играе сам. Стреля, но защитник изби.

Левски поведе с 1:0 в 19-ата минута. Вратарят на Локомотив Ясеин Ел Харуби си отбеляза автогол. След центриране от корнер на Антонио Аниете, Роман Прохазка скочи за високата топка, а вратарят Ел Харуби с ръка отклони топката в своята врата, опитвайки се да избие. Четири минути по-късно домакините можеха да увеличат аванса си, но Бабатунде Адениджи не успя да се разпише. Адениджи имаше чудесна възможност, останал сам срещу вратаря Ел Харуби след грешка на Котев, но не успя да преодолее стража.

Локомотив Пловдив успя бързо да върне равенството, след като Веселин Марчев бе точен за 1:1. Веселин Марчев реализира с далечен удар, извън границата на наказателното поле, а стражът на „сините“ Боян Йоргачевич не успя да избие топката.

Това бе първо попадение във вратата на Левски на стадион "Георги Аспарухов" от началото на сезона. В края на първото полувреме домакините имаха шанс за нещо по-сериозно, когато топката стигна до Веселин Минев, който обаче не успя да отклони към Антонио Аниете.

РАЗВИТИЕТО НА ДВУБОЯ МИНУТА ПО МИНУТА ВИЖТЕ ТУК

След почивката Левски опита по-активни действия в търсене на втори гол. В 54-ата минута Франсис Нар не успя да преодолее Ел Харуби, след като овладя топката сед грешка на Пламен Крумов, но стреля право във вратаря. В 62-ата

Антонио Аниете изпълни пряк свободен удар. Топката стигна в опасна близост до Ел Харуби, който спаси вратата си след удар на Божидар Кроев, но бе отсъдена и засада.

Десет минути по-късно Мартин Камбуров овладя след грешка на Краев. Нападателят пусна към Дани Кики, който центрира успоредно на вратата на Левски, но нямаше кой да засече топката.

Александър Драгомиров Александров извърши нарушение срещу Веселин Марчев в 77-ата минута и съдията Георги Димитров отсъди дузпа, която Мартин Камбуров превърна в гол за 2:1 в 78-ата минута.

Левски опита да стигне поне до точка в последните минути, като в 87-ата „сините“ имаха претенции за игра с ръка на футболист на Локомотив в наказателното поле на Левски и за нарушение срещу Божидар Краев, но сигнал на рефера нямаше.

Хеан Деса, който влезе като резерва, можеше да вкара втори гол за Левски, но пропусна при удара си в 89-ата минута.

В 90-ата пък друг влязъл като резерва при „сините“ Илиан Мицански падна на границата на наказателното поле на Локомотив, но получи жълт картон за симулация, а в крайна сметка Левски загуби с 1:2 на собствения си стадион.